RAPORT

Prorosyjska era Tuska

Kraków płaci 40 tys. zł miesięcznie za prowadzenie social mediów

Kraków płaci między innymi za prowadzenie konta, które obserwuje 85 osób (fot. Pexels/TT)
Kraków płaci między innymi za prowadzenie konta, które obserwuje 85 osób (fot. Pexels/TT)

Najnowsze

Popularne

W Krakowie nie widać oznak kryzysu – ironizuje Krowoderska.pl. W ten sposób serwis komentuje działania krakowskiego urzędu miasta, który płaci zewnętrznym firmom niemałe pieniądze za prowadzenie kont w mediach społecznościowych. Mimo to zagląda na nie niewiele osób.

Jan P. znów skazany. Pomówił dziennikarza m.in. o współpracę z gangsterem

Karę grzywny musi zapłacić szef hejterskiego portalu Wiesci24 Jan P. To kolejny już wyrok skazujący, jaki usłyszał. Tym razem proces wytoczył mu...

zobacz więcej

Serwis wskazuje, że miejska spółka Kraków 5020 przewidziała 404 511 zł (w tym VAT) na działalność w mediach społecznościowych przez niespełna sześć miesięcy (od 15 lipca do 31 grudnia) tego roku. 


W kwocie tej mieści się między innymi 150 tys. zł brutto na płatne reklamy w internecie i consulting. Krowoderska.pl przyjrzała się pozycji „prowadzenie mediów społecznościowych”, która kosztuje 230 010 zł brutto, czyli ponad 40 tys. zł miesięcznie.


W ramach wynagrodzenia warszawska firma prowadzi konto na Twitterze Play Kraków + News, który jest urzędową telewizją. Konto ma zaledwie 85 obserwujących.


Serwis wskazał, że warszawska firma odpowiedzialna za to konto prowadzi także konto, na którym sugeruje medytację heksagonalną. Ma ono 110 obserwujących.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej