RAPORT

Propozycja podziału Ukrainy? Sikorski na cenzurowanym

Zełenski na forum ONZ: Rosji trzeba odebrać prawo głosu

Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski (fot. PAP/EPA/SERGEY DOLZHENKO)
Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski (fot. PAP/EPA/SERGEY DOLZHENKO)

Najnowsze

Popularne

Rosja próbuje ukraść ukraińskie terytorium, to najbrutalniejsze pogwałcenie Karty Narodów Zjednoczonych – powiedział we wtorek prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski w przemówieniu online na forum Rady Bezpieczeństwa Organizacji Narodów Zjednoczonych. Wezwał do całkowitej izolacji Rosji, odebrania jej prawa głosu w ONZ i nałożenia na nią globalnych sankcji.

Zełenski: Musimy zniszczyć iluzję, że wolność da się rozjechać czołgami

U podstaw rosyjskiej inwazji na Ukrainę legło przekonanie Moskwy, że wolność da się rozjechać czołgami - powiedział ukraiński prezydent Wołodymyr...

zobacz więcej

Czytaj więcej w raporcie: Wojna na Ukrainie


– To jest próba kradzieży terytorium innego państwa. To próba wymazania norm prawa międzynarodowego. To bardzo cyniczna próba wcielenia męskiej populacji w okupowanych terytoriach Ukrainy do rosyjskiej armii, by wysłać ich do walki przeciwko ich własnej ojczyźnie – powiedział Zełenski podczas debaty w Radzie Bezpieczeństwa, poświęconej rosyjskim pseudoreferendom na okupowanych obszarach czterech obwodów Ukrainy.


Czytaj także: Rosjanie nie chcą wystąpienia Zełenskiego na forum Zgromadzenia Ogólnego ONZ


Zełenski wezwał do całkowitej izolacji Rosji, odebrania jej prawa głosu w ONZ, wprowadzenia globalnych sankcji przeciwko niej, a także udzielenia Ukrainie gwarancji bezpieczeństwa. 

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej