RAPORT

Prorosyjska era Tuska

Brudziński: Pomorze Zachodnie stało się hubem energetycznym [WIDEO]

Najnowsze

Popularne

Dzisiaj Pomorze Zachodnie to jeden wielki plac budowy, ale i swego rodzaju hub związany z bezpieczeństwem energetycznym: gazoport w Świnoujściu, dzisiaj Baltic Pipe, za chwilę zbiorniki i wymienione bloki energetyczne w Elektrowni Dolna Odra, rozbudowa Polic. Rząd Prawa i Sprawiedliwości słowa dotrzymuje, Pomorze Zachodnie się rozwija – przekonywał w TVP3 Szczecin Joachim Brudziński, poseł PiS do Parlamentu Europejskiego. Europoseł podzielił się też swoimi obserwacjami na temat reakcji Niemiec na polskie inwestycje.

Buzek rozpoczął, Miller wstrzymał. Co byli premierzy mówią teraz o Baltic Pipe?

„To zwieńczenie koncepcji mojego rządu uniezależnienia się od dostaw Gazpromu i połączenia się z szelfem norweskim” – tak o otwarciu Baltic Pipe...

zobacz więcej

– Za każdym razem jeśli powstaje jakakolwiek inwestycja, podejmujemy jakiekolwiek działania, które spowodują, że będziemy konkurencyjni wobec gospodarki niemieckiej, wobec portów niemieckich, natychmiast pojawiają się ekolodzy. Pamiętam, jaka była histeria, kiedy Jarosław Kaczyński ogłosił budowę gazoportu w Świnoujściu: od niemieckich ekologów słyszeliśmy, że bez mała mewy przestaną jaja znosić, a śledzie nie będą się tarły. Budowa tunelu w Świnoujściu - dokładnie to samo. Śledziliśmy niemieckie portale turystyczne. Pisano: róbmy coś, bo cały ruch przeniesie się na polskie wybrzeże – opowiadał eurodeputowany. 

 

– Jesteśmy w Szczecinie, na Pomorzu Zachodnim, chciałbym powiedzieć, że zdaję sobie sprawę, że są mieszkańcy, którzy nie przepadają za Prawem i Sprawiedliwością, ale nie możecie odmówić nam jednego: że jesteśmy skuteczni i że dzisiaj Pomorze Zachodnie to jeden wielki plac budowy, ale i swego rodzaju hub związany z bezpieczeństwem energetycznym: gazoport w Świnoujściu, dzisiaj Baltic Pipe, za chwilę zbiorniki i wymienione bloki energetyczne w Elektrowni Dolna Odra, rozbudowa Polic - rząd Prawa i Sprawiedliwości słowa dotrzymuje, Pomorze Zachodnie się rozwija - przekonywał Brudziński. 

 


Przeczytaj też: Premier Morawiecki: Nie było bardziej skomplikowanego, trudnego projektu 

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej