RAPORT

Prorosyjska era Tuska

Atak rakietowy na Charków, nie ma prądu. „Ziemia zadrżała, wyją alarmy”

Charków. Opuszczona kryjówka rosyjskich okupantów (fot. PAP/EPA/MARIA SENOVILLA)
Charków. Opuszczona kryjówka rosyjskich okupantów (fot. PAP/EPA/MARIA SENOVILLA)

Najnowsze

Popularne

Po rosyjskim ataku rakietowym na Charków we wtorek wieczorem uszkodzony jest obiekt infrastruktury. „W niektórych dzielnicach nie ma prądu” – poinformował mer tego miasta na północnym wschodzie Ukrainy, Ihor Terechow. Wysłannik TVP na Ukrainę Tomasz Grzywaczewski przekazał z kolei, że w jego hotelu nie ma światła. „Ziemia zadrżała. Uszkodzono elektrociepłownię” – relacjonuje.

Sikorski oskarża USA o zniszczenie Nord Stream. „Putin zachwycony”

Cały świat obiegły we wtorek informacje o eksplozjach, które w kilku miejscach miały uszkodzić gazociągi Nord Stream. Zachodni politycy sugerują,...

zobacz więcej

„Trzy uderzenia w Charkowie. Atak był w dzielnicy Chołodnohirskiej. Wstępnie wiadomo o uszkodzeniu obiektu infrastruktury. W niektórych dzielnicach miasta nie ma prądu” – powiadomił Terechow na Telegramie.


Władze ustalają, czy w wyniku ataku ucierpiał ktoś z mieszkańców.


Zobacz także ->  Wycieki z Nord Stream 1 i 2. Jest apel polskiego MSZ

 

Później Terechow poinformował, że w miasto uderzył jeszcze jeden rosyjski pocisk rakietowy.

Wycieki z Nord Stream 1 i 2. Jest apel polskiego MSZ

Minister spraw zagranicznych Zbigniew Rau napisał na Twitterze, że nie można wykluczyć, iż problemy wokół Nord Stream 1 i 2 to „katastrofa...

zobacz więcej

Mniej więcej w tym samym czasie ukraińskie kanały informacyjne powiadomiły na Telegramie o odgłosach wybuchów w Odessie na południu Ukrainy.


„Mocne eksplozje w Charkowie. U nas w hotelu nie ma światła, ziemia zadrżała, wyją alarmy samochodowe. Na razie nie wiemy, co się dokładnie wydarzyło” – napisał na Twitterze Tomasz Grzywaczewski z Telewizji Polskiej.


Zobacz także ->  38-latek uciekł z Rosji do Estonii… na desce SUP

 

„Prawdopodobnie uderzyli w obiekty infrastruktury gdzieś koło torów. Prądu ma nie być w kilku dzielnicach. Uszkodzono elektrociepłownie. Na razie nie ma informacji o skali zniszczeń i ofiarach” – dodał.


Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej