RAPORT

Prorosyjska era Tuska

Zaginięcie Jakuba B. Brat zapewnia o niewinności

Maciej B.: wiem, że mój brat nie zrobił nic złego (fot. FB/JB)
Maciej B.: wiem, że mój brat nie zrobił nic złego (fot. FB/JB)

Najnowsze

Popularne

– Nie mamy żadnych informacji i dowodów na to, że Kuba jest zamieszany w napaść seksualną. Mój brat jest osobą zaginioną i skupiamy się na tym, żeby go odnaleźć. Ufam mojemu bratu i wiem, że nie zrobił nic złego – zapewnia brat zaginionego Jakuba B., Maciej. Polityk Lewicy zniknął w czwartek i nie wiadomo, co się z nim dzieje, ale na policję zgłosiła się kobieta, która twierdzi, że została przez niego zgwałcona.

Jakub B. oskarżany o gwałt. Jest decyzja Lewicy po publikacji tvp.info

Jakub B. zaginął w czwartek. Podczas wyjazdu firmowego wyszedł nagle z hotelu i nie wrócił. Do policjantów zgłosiła się kobieta, która twierdzi,...

zobacz więcej

– Ponawiamy prośbę: osoby posiadające jakiekolwiek informacje proszone są o bezpośredni kontakt z Komisariatem Policji VIII w Krakowie pod numerem telefonu 47-83-52-910, 47-83-53-070 lub z numerem alarmowym 112 – zaapelował Maciej B. cytowany przez portal „Gazety Krakowskiej”. 

 

Jakub B. w czwartek opuścił krakowski hotel Hilton, gdzie odbywał szkolenie firmy PwC, w której pracuje. Po przerwie i lunchu nie wrócił już na zajęcia. Swoje rzeczy pozostawił na stoliku w sali. Od tamtej pory ślad po polityku lewicy zaginął. 

 

Portal tvp.info ustalił, że sprawa zaginięcia Jakuba B. może mieć związek z tym, co działo się w nocy ze środy na czwartek. To właśnie wtedy w Hiltonie odbywała się firmowa impreza. 


Do policjantów zgłosiła się kobieta, która twierdzi, że została wówczas przez Jakuba B. zgwałcona. Złożyła ona zawiadomienie w tej sprawie w prokuraturze. Rzecznik Prokuratury Okręgowej w Krakowie prokurator Janusz Hnatko nie chciał komentować tych informacji. 

 


Ustaliliśmy, że krakowscy policjanci zabezpieczyli hotelowy monitoring. Według naszych informatorów widać na nim moment napaści seksualnej na kobietę i zaciągnięcia jej do pokoju. 

 

Zgodnie z ogłoszeniem o zaginięciu Jakub B. ubrany był w czarną bluzę z kapturem i dżinsowe spodnie. Mógł przemieszczać się grafitowym renault megane combi o numerach tablic KNS0453N. Mężczyzna ma 30 lat, 180 cm wzrostu, brązowe oczy, ciemnobrązowe włosy i brodę. 

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej