RAPORT

Pogarda

Wycieki z Nord Stream 1 i 2. Jest apel polskiego MSZ

Minister spraw zagranicznych Zbigniew Rau - w środku (fot. PAP/Radek Pietruszka)
Minister spraw zagranicznych Zbigniew Rau - w środku (fot. PAP/Radek Pietruszka)

Najnowsze

Popularne

Minister spraw zagranicznych Zbigniew Rau napisał na Twitterze, że nie można wykluczyć, iż problemy wokół Nord Stream 1 i 2 to „katastrofa spowodowana przez człowieka”. „Wzywamy do niezależnego śledztwa” – podkreślił.

Silne podwodne eksplozje i wycieki z Nord Stream 1 i 2. Prowokacja Rosji?

Stacja pomiarowa szwedzkiej Narodowej Sieci Sejsmologicznej (SNSN) zarejestrowała w poniedziałek dwie silne podwodne eksplozje na obszarach, gdzie...

zobacz więcej

Duńskie Siły Zbrojne opublikowały we wtorek zdjęcia świadczące o wycieku gazu w trzech miejscach z dwóch gazociągów Nord Stream na Morzu Bałtyckim.


Z kolei stacja pomiarowa szwedzkiej Narodowej Sieci Sejsmologicznej (SNSN) potwierdziła zarejestrowanie silnych podwodnych eksplozji.


Zobacz także ->  Kolejny wyciek z gazociągu Nord Stream. „Przypadek jest mało prawdopodobny”

 

Minister spraw zagranicznych RP Zbigniew Rau rozmawiał telefonicznie o sprawie z szefem duńskiego MSZ Jeppe Kofodem.


„Wyciek gazu na Morzu Bałtyckim jest dla nas wszystkich problemem. Nie możemy wykluczyć, że była to katastrofa spowodowana przez człowieka. Wzywamy do niezależnego śledztwa i pozostajemy w kontakcie z naszymi sojusznikami" – napisał szef MSZ na Twitterze.


Szef duńskiej dyplomacji napisał z kolei, że w rozmowie ze Zbigniewem Rauem podkreślił, iż wyciek gazu do Morza Bałtyckiego jest problemem międzynarodowym. 


Zobacz także ->  Wiceszef MSZ o wycieku z Nord Stream 2: Nie można wykluczyć prowokacji

 

„Niezbędne jest teraz, aby nie spekulować, ale zrobić wszystko, co w naszej mocy, żeby przeprowadzić bezpieczne i dokładne śledztwo w sprawie tego, co się stało” – stwierdził Jeppe Kofod.


Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej