RAPORT

Propozycja podziału Ukrainy? Sikorski na cenzurowanym

Zaginął polityk Lewicy Jakub B. Kobieta oskarża go o napaść seksualną

Gdzie jest Jakub B.? (fot. Facebook)
Gdzie jest Jakub B.? (fot. Facebook)

Najnowsze

Popularne

Kraków. Trwają poszukiwania zaginionego polityka Lewicy, który w czwartek opuścił hotel Hilton, gdzie odbywał firmowe szkolenie. Od tamtej pory ślad po Jakubie B. zaginął. Z ustaleń portalu tvp.info wynika, że sprawa może mieć kryminalny charakter. Jedna z kobiet twierdzi, że Jakub B. krótko przed zaginięciem wykorzystał ją seksualnie. Kobieta złożyła już zawiadomienie w tej sprawie, a policjanci zabezpieczyli nagrania z hotelowego monitoringu.

Przemycali migrantów z Białorusi do Niemiec. PK: Siedem osób zatrzymanych

Policjanci zatrzymali na polecenie Prokuratury Krajowej siedem osób zajmujących się organizowaniem nielegalnego przekraczania granicy...

zobacz więcej

O Jakubie B. głośno zrobiło się kilka dni temu. Niemal wszystkie media opisały sprawę jego tajemniczego zaginięcia. Komunikat w sprawie jego poszukiwań opublikowała małopolska policja. 

 

Mężczyzna 22 września między godziną 11–13 wyszedł z hotelu Hilton przy ul. Dąbskiej 5 w Krakowie i udał się w nieznanym kierunku. „Do chwili obecnej zaginiony mężczyzna nie powrócił, nie nawiązał też kontaktu z rodziną” – poinformowała policja.

 

Tajemnicze zaginięcie Jakuba B.


Zgodnie z ogłoszeniem o zaginięciu Jakub B. ubrany był w czarną bluzę z kapturem i dżinsowe spodnie. Mógł przemieszczać się grafitowym Renaultem Megane combi o numerach tablic KNS0453N. Mężczyzna ma 30 lat, 180 cm wzrostu, brązowe oczy, ciemnobrązowe włosy, ma brodę.

   

Osoby, które widziały Jakuba B. lub mają o nim informacje, proszone są o kontakt pod numerami telefonu: 112, 47 83 52 910, 47 83 53 070 lub 505 770 122. 

 

Polityk przebywał w Krakowie na szkoleniu firmy PwC, w której pracuje. Po przerwie i lunchu nie wrócił już na zajęcia. Swoje rzeczy pozostawił na stoliku w sali.

Portal tvp.info ustalił, że sprawa zaginięcia Jakuba B. może mieć związek z tym, co działo się w nocy ze środy na czwartek. To właśnie wtedy w krakowskim Hiltonie odbywała się impreza firmowa PwC. 

 

Kobieta oskarża Jakuba B. o gwałt


Do policjantów zgłosiła się kobieta, która twierdzi, że została przez Jakuba B. zgwałcona. Złożyła ona zawiadomienie w tej sprawie w prokuraturze. Rzecznik Prokuratury Okręgowej w Krakowie prokurator Janusz Hnatko nie chciał komentować tych informacji. 

 

Ustaliliśmy, że krakowscy policjanci zabezpieczyli hotelowy monitoring. Według naszych informatorów widać na nim moment napaści seksualnej na kobietę i zaciągnięcia jej do pokoju. 

 

– Ślady zacierał znajomy, który zabrał prześcieradło z pokoju kobiety. To nie pierwsza historia tego typu z Jakubem B. w roli głównej. Poprzednie też miały być wyciszane – mówi osoba znająca kulisy sprawy. Informacje te, choć nieoficjalnie, potwierdza również policja.

Portal tvp.info zwrócił się o komentarz do firmy PwC, która organizowała szkolenie i w której pracuje Jakub B., oraz do przedstawicieli hotelu Hilton. 

 

„W czwartek, 22 września, zaginął nasz kolega, Jakub B[]. Wielokrotnie próbowaliśmy się z nim skontaktować, niestety bezskutecznie. Rodzina, policja i my robimy co w naszej mocy, żeby odnaleźć Kubę. Zapewniamy rodzinie oraz służbom wszelkie niezbędne wsparcie i będziemy nadal robić co w naszej mocy, żeby pomóc go odnaleźć” – w ten sposób odpowiedzieli na nasze pytania przedstawiciele PwC Polska. 

 

Do tej pory nie otrzymaliśmy komentarza od hotelu Hilton. Jeden z członków rodziny, do którego się zwróciliśmy, nie odpowiedział.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej