RAPORT

Prorosyjska era Tuska

Oświadczenie władz Ugandy: Atak na Rosję to atak na Afrykę

Władimir Putin i Muhoozi Kainerugaba (fot. Kremlin Press Office / Handout/Anadolu Agency via Getty Images; twitter.com/mkainerugaba)
Władimir Putin i Muhoozi Kainerugaba (fot. Kremlin Press Office / Handout/Anadolu Agency via Getty Images; twitter.com/mkainerugaba)

Atak na Rosję jest atakiem na Afrykę – oświadczył generał Muhoozi Kainerugaba, syn prezydenta Ugandy Yoweriego Museveniego i dowódca sił lądowych tego kraju.

Zabił cywila pod Buczą, został wzięty do niewoli. Teraz spotka go sprawiedliwość

Ukraińska prokuratura poinformowała w poniedziałek, że ustaliła tożsamość rosyjskiego żołnierza, który brał udział w zabójstwie obywatela Ukrainy w...

zobacz więcej

„Prezydent Władimir Putin nie musi grozić wojną nuklearną. Słyszymy go. Atak na Rosję to atak na Afrykę!” – napisał na Twitterze generał Kainerugaba. 

 

Przypomnijmy, podczas orędzie wygłaszanego 21 września Władimir Putin nie tylko ogłosił „częściową” mobilizację, ale także zagroził Zachodowi użyciem broni jądrowej w przypadku „ataku na integralność terytorialną Rosji”. 

 

– W przypadku zagrożenia dla naszego państwa, naszej ziemi i narodu wykorzystamy wszystkie niezbędne środki do obrony. To nie jest blef – powiedział. 

Generał Kainerugaba jest synem rządzącego od 1986 r. prezydenta Ugandy Yoweriego Museveniego. Kainerugaba pełni funkcję dowódcy Sił Obrony Ugandy, a wcześniej zarządzał wojskowymi siłami specjalnymi. 

 

Jednostki te są oskarżane o nadużywanie siły wobec zatrzymanych. W 2017 r. Kainerugaba został doradcą głowy państwa, co zrodziło spekulacje, że jest szykowany do przejęcia władzy po ojcu.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej