RAPORT

Prorosyjska era Tuska

Tragiczny wypadek na autostradzie A4. Rozpędzony samochód potrącił strażaków

Tragedia pod Krakowem (fot. Facebook/Powiat Krakowski 112)
Tragedia pod Krakowem (fot. Facebook/Powiat Krakowski 112)

Do tragicznego wypadku doszło na autostradzie A4 w Balicach pod Krakowem. Trzech strażaków udzielających pomocy poszkodowanemu zostało potrąconych przez nadjeżdżający samochód. Jeden z nich zginął na miejscu. Dwóch trafiło do szpitala.

Czołowe zderzenie osobówki z busem z dziećmi. Są ranni [WIDEO]

zobacz więcej

Strażacy brali udział w akcji zabezpieczania miejsca kolizji ok. 3 kilometry od bramek na autostradzie A4 w Balicach, w kierunku Krakowa.  

 

– Kierująca BMW zderzyła się z półtonowym łosiem. Zwierzę przechodziło przez autostradę, choć jest ona odgrodzona. Kobiecie nic się nie stało. Łosia uśpił weterynarz – powiedział rzecznik małopolskiej policji Sebastian Gleń. 

  

W miejsce tego zdarzenia skierowano siły Państwowej Straży Pożarnej i miejscowej Ochotniczej Straży Pożarnej. 

 


Troje druhów OSP zabezpieczało miejsce, ale zeszli na bok, widząc nadjeżdżające samochody – mazdę, a za nim ciężarowy Iveco. – O ile kierujący mazdą zaczął zwalniać, to kierujący Iveco uderzył w tył mazdy i stracił panowanie na pojazdem – zjechał na pobocze, gdzie stali druhowie – relacjonował Gleń. 

  

38-latek zmarł na miejscu mimo reanimacji. Strażaczka ciężko ranna trafiła do szpitala. Według nieoficjalnych informacji, kobieta jest żoną zmarłego 38-latka. Para ma czworo dzieci. Stan trzeciego druha jest dobry, jest w domu. 

  

Na miejscu był prokurator, który wraz z policją będzie wyjaśniał dokładne przyczyny i okoliczności wypadku. Rodzinie ofiar wypadku wsparcia udzielają psychologowie. 

 

„Dziś, po raz kolejny, ratownik wypełniając swoją misję – niosąc pomoc drugiemu człowiekowi, poniósł najwyższą ofiarę. Komendant Główny PSP gen. brygadier Andrzej Bartkowiak w imieniu całej społeczności strażackiej składa głębokie wyrazy współczucia dla Rodziny zmarłego druha” – podała Państwowa Straż Pożarna.  

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej