RAPORT

Prorosyjska era Tuska

Jesień przybiera na sile. We wtorek możliwe opady śniegu [PROGNOZA]

Prognoza pogody na wtorek 27.09 (fot. Pexels)
Prognoza pogody na wtorek 27.09 (fot. Pexels)

Pogoda we wtorek coraz bardziej jesienna, a w górach zimowa. Zachmurzenie będzie duże z większymi przejaśnieniami głównie na Pomorzu Wschodnim. Miejscami przelotne opady deszczu, a na zachodzie kraju i na Podkarpaciu możliwe burze; wysoko w górach opady deszczu ze śniegiem i śniegu.

Gęsta mgła spowije Polskę. IMGW wydał ostrzeżenia

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzegł w poniedziałek przed gęstą mgłą, która nocą z poniedziałku na wtorek może wystąpić w sześciu...

zobacz więcej

Jak podał Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej, krańce południowo-zachodnie i północno-wschodnie Europy znajdują się pod wpływem wyżów. Nad przeważającym obszarem kontynentu pogodę kształtują niże z frontami atmosferycznymi. Polska znajduje się pod wpływem niżu z rejonu Danii. Na zachodzie kraju zaznacza się obecność frontu okluzji. Pozostajemy w powietrzu polarnym morskim.


We wtorek w Polsce zachmurzenie będzie duże z większymi przejaśnieniami głównie na Pomorzu Wschodnim. Miejscami przelotne opady deszczu, a na zachodzie kraju i na Podkarpaciu możliwe burze; wysoko w górach opady deszczu ze śniegiem i śniegu. Prognozowana wysokość opadów od 10 mm do 15 mm. Rano zanikająca mgła ograniczająca widzialność do 200 metrów.


Jaka temperatura?


Temperatura maksymalna od 13 stopni Celsjusza do 18 stopni, w rejonach podgórskich Sudetów około 11 stopni. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków południowych. W czasie burz wiatr porywisty. W Sudetach porywy wiatru do 60 km/godz.


We wtorek w Warszawie zachmurzenie umiarkowane, okresami duże. Możliwe przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna 18 stopni. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-wschodni. W nocy w stolicy zachmurzenie duże. W drugiej połowie nocy opady deszczu. Temperatura minimalna 8 stopni. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-wschodni. Ciśnienie w południe w Warszawie wyniesie 989 hPa i będzie nieznacznie spadać.


W nocy w kraju zachmurzenie ma być duże z większymi przejaśnieniami i z opadami deszczu; wysoko w górach deszcz ze śniegiem i śnieg. Prognozowana wysokość opadów od 10 mm do 20 mm. Nad ranem miejscami mgła ograniczająca widzialność do 500 metrów, na południu okresami do 200 metrów. Temperatura minimalna od 5 do 10 stopni; cieplej na Półwyspie Helskim i na północnym zachodzie Mazur od 11 do 13 stopni oraz chłodniej w rejonach podgórskich od 1 do 4 stopni. Wiatr słaby i umiarkowany, na południowym zachodzie porywisty, z kierunków południowych. W Sudetach porywy wiatru do 65 km/godz., w Karpatach do 50 km/godz.


W środę w Polsce zachmurzenie będzie duże z większymi przejaśnieniami, tylko na południowym wschodzie zachmurzenie umiarkowane. Miejscami przelotne opady deszczu i możliwe burze; w górach opady deszczu ze śniegiem i śniegu. Prognozowana wysokość opadów do 15 mm. Temperatura maksymalna od 11 do 15 stopni, w rejonach podgórskich Karpat około 9 stopni. Wiatr słaby i umiarkowany, na zachodzie porywisty, z kierunków południowych i zachodnich. W czasie burz wiatr porywisty. W Sudetach porywy wiatru do 70 km/godz., w Karpatach do 60 km/godz.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej