RAPORT

Prorosyjska era Tuska

Zabił cywila pod Buczą, został wzięty do niewoli. Teraz spotka go sprawiedliwość

Rosyjski żołnierz miał zabić cywila pod Buczą (fot. Chris McGrath/Getty Images)
Rosyjski żołnierz miał zabić cywila pod Buczą (fot. Chris McGrath/Getty Images)

Ukraińska prokuratura poinformowała w poniedziałek, że ustaliła tożsamość rosyjskiego żołnierza, który brał udział w zabójstwie obywatela Ukrainy w miejscowości Zdwyżiwka pod Buczą w obwodzie kijowskim. Mężczyzna został wzięty do niewoli w obwodzie chersońskim.

Rosjanie uciekają z kraju. Jest nagranie potężnej kolejki z drona [WIDEO]

Na rosyjsko-gruzińskiej granicy utworzyła się wielokilometrowa kolejka samochodów. Mężczyźni uciekający przed mobilizacją do armii wyjeżdżają z...

zobacz więcej

Według ustaleń śledztwa Rosjanin wraz z grupą innych wojskowych w marcu br. ostrzelał cywilny samochód osobowy koło Zdwyżiwki w rejonie (powiecie) buczańskim. Samochodem jechał jeden z okolicznych mieszkańców, który zginął na miejscu. Rosjanie usiłowali ukryć to zabójstwo i zakopali ciało w lesie. 


Służby ukraińskie zidentyfikowały miejsce pochówku i przekazały ciało specjalistom sądowym, którzy zajmą się identyfikacją zabitego. „Trwa ustalanie tożsamości pozostałych sprawców” –podała prokuratura 


Służba Bezpieczeństwa Ukrainy podała, że wojskowy, który – zdaniem służb – brał udział w tym zabójstwie, jest żołnierzem kontraktowym 331. pułku 98. dywizji powietrznodesantowej sił zbrojnych Rosji. W 2019 roku brał udział w interwencji rosyjskiej w Syrii. Został wzięty do niewoli w sierpniu br. w obwodzie chersońskim na południu Ukrainy.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej