RAPORT

Prorosyjska era Tuska

Zakaz nabożeństw w kościele w Mińsku. Powód – pożar na powierzchni 20 mkw

Czerwony Kościół stoi na centralnym placu białoruskiej stolicy (fot. wikipedia)
Czerwony Kościół stoi na centralnym placu białoruskiej stolicy (fot. wikipedia)

W nocy z niedzieli na poniedziałek w Czerwonym Kościele, jednej z głównych katolickich świątyń Mińska doszło do niewielkiego pożaru, który, jak podano, objął powierzchnię ok. 20 m2. Przyczyną było zapalenie się instalacji elektrycznej. Nikt nie ucierpiał, ale władze podjęły decyzję o „czasowym zakazie eksploatacji budynku”.

Białoruś. Pożar w kościele Matki Bożej w Budsławiu

Pożar w kościele Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, Narodowym Sanktuarium Matki Bożej w Budsławiu w obwodzie mińskim – poinformowała agencja...

zobacz więcej

Decyzja dzielnicowej komisji ds. sytuacji nadzwyczajnych (odpowiadającej m.in. za bezpieczeństwo przeciwpożarowe) podjęła o „czasowym zakazie eksploatacji budynku” oznacza, że w kościele nie będą odprawiane nabożeństwa. 

 

Jak wyjaśniała przedstawicielka władz dzielnicy, konieczne jest sprawdzenie instalacji bezpieczeństwa przeciwpożarowego i instalacji elektrycznych oraz konstrukcji budynku. 

 

Funkcjonowanie świątyni zostało przerwane aż do „usunięcia wszystkich niesprawności i do decyzji kompetentnych specjalistów”. 

 

Tzw. Czerwony Kościół stoi na centralnym placu białoruskiej stolicy. Jest jedną z głównych katolickich świątyń w Mińsku. 

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej