RAPORT

Prorosyjska era Tuska

Jaka jest Giorgia Meloni? Ekspert: Ma duże doświadczenie i zdolności negocjacyjne

Giorgia Meloni (fot. PAP/EPA/ETTORE FERRARI)
Giorgia Meloni (fot. PAP/EPA/ETTORE FERRARI)

Najnowsze

Popularne

Giorgia Meloni nie będzie politykiem izolowanym na arenie międzynarodowej – uważa pochodzący z Padwy politolog Riccardo Marchi. Przypomina również o dokonaniach Meloni, takich jak m. in. zacieśnienie relacji z brytyjskimi i amerykańskimi konserwatystami.

Strzelanina w rosyjskiej szkole. Kilkanaście zabitych

Co najmniej 13 osób zginęło, a ponad 20 zostało rannych w strzelaninie, do której doszło w szkole w rosyjskim Iżewsku. Na miejscu trwa akcja służb....

zobacz więcej

Profesor nauk politycznych na lizbońskim uniwersytecie ISCTE zaznaczył w poniedziałkowej rozmowie z telewizją RTP, że mająca bogate doświadczenie polityczne Meloni nie jest postacią marginalną, ani we włoskiej polityce, ani w europejskiej.


Giorgia Meloni, jak przypomniał ekspert, przewodzi w PE Partii Europejskich Konserwatystów i Reformatorów. W skład tego europejskiego sojuszu ugrupowań wchodzi m.in. polska partia Prawo i Sprawiedliwość.


Zobacz także: Ostre przemówienie Meloni hitem sieci. „Tak dla rodziny, nie dla lobby LGBT!”


W ostatnich latach Meloni umocniła relacje również z amerykańskimi Republikanami, a także z brytyjskimi konserwatystami – dodał znany w Portugalii politolog i komentator polityczny.

Minister obrony Łotwy: Gdybyśmy nie byli w NATO, spotkałby nas taki sam los jak Ukrainę

Gdyby Łotwa nie była członkiem NATO, spotkałby ją co najmniej taki sam los jak Ukrainę – powiedział minister obrony Łotwy Artis Pabriks. W jego...

zobacz więcej

Autor kilku książek z zakresu historii współczesnej, specjalizujący się w zagadnieniach dotyczących europejskiej prawicy, odnotował, że prawdopodobne objęcie stanowiska premier Włoch przez Giorgię Meloni nie doprowadzi do głębokich zmian wewnątrz Unii Europejskiej.


Czytaj także: „Duże obawy w Brukseli i Berlinie” w związku z wynikami wyborów we Włoszech


Prof. Riccardo Marchi zwrócił uwagę na duże zdolności negocjacyjne włoskiej polityk, urozmaicony elektorat jej partii oraz duże doświadczenie polityczne, które są przesłankami do postrzegania szefowej Braci Włochów jako umiarkowanej polityk.


Odnotowując dużą różnorodność wewnątrz europejskiej prawicy, prof. Marchi zauważył, że Giorgia Meloni powinna poszukiwać dialogu z Brukselą oraz kompromisu, a także unikać destabilizowania sytuacji w UE.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej