RAPORT

Propozycja podziału Ukrainy? Sikorski na cenzurowanym

„Eksplozja gwałtów”. We Francji kobiety boją się wychodzić wieczorem z domu

W samym Paryżu w pierwszych ośmiu miesiącach 2022 roku odnotowano 66 gwałtów (fot. Shutterstock))
W samym Paryżu w pierwszych ośmiu miesiącach 2022 roku odnotowano 66 gwałtów (fot. Shutterstock))

Najnowsze

Popularne

Tylko w czerwcu i lipcu w Paryżu na policję zgłoszono 30 gwałtów – alarmuje francuski dziennik „Le Figaro”, podkreślając, że gwałciciele napadają najczęściej wieczorem lub nocą w tętniącym życiem dzielnicach. W Nantes w miniony weekend na ulicy doszło do zbiorowego gwałtu, gdy ofiara odmówiła oddania napastnikom swoich pieniędzy i telefonu.

W Iranie wrze po śmierci Mahsy Amini. Władze tego kraju grożą też USA

Amerykańskie próby naruszenia suwerenności Iranu w związku z protestami wywołanymi śmiercią 22-letniej Mahsy Amini w areszcie policyjnym nie...

zobacz więcej

Kobiety boją się wychodzić na ulice


Policja w Nantes aresztowała trzech mężczyzn pochodzenia sudańskiego po zgwałceniu 40-letniej kobiety, od której żądali pieniędzy i telefonu. Jeden ze sprawców podczas aresztowania zaatakował policjanta kamieniem; funkcjonariusze użyli paralizatora. Ofiara znajduje się w szpitalu, jest w stanie szoku.


W Nantes kobiety nie są bezpieczne! (...) nic nie robi się na rzecz bezpieczeństwa w mieście, które chce być antyseksistowskie – ocenia radna miasta Pauline Weiss, cytowana przez „Le Figaro”. Wskazuje, że handlowcy i restauratorzy skarżą się na stan bezpieczeństwa w mieście, a kobiety boją się wychodzić wieczorem z domu.


W ostatnich tygodniach w Paryżu również doszło do kilku brutalnych gwałtów w przestrzeni publicznej. Na początku sierpnia 27-letnia turystka z USA została zgwałcona w publicznej toalecie nad brzegiem Sekwany. Kilka dni później ofiarą gwałtu padła 25-latka w ślepym zaułku, w pobliżu stacji metra Reuilly-Diderot w XII dzielnicy. Niedawno we wrześniu inna młoda kobieta została pobita i zgwałcona w swoim samochodzie w XIII dzielnicy.

„Szerzy antypolskie kłamstwa”. Żaryn demaskuje prorosyjskiego „politologa”

Znany z prorosyjskich poglądów i zaangażowany w działania na rzecz propagandy Kremla Konrad Rękas po raz kolejny szerzy antypolskie kłamstwa –...

zobacz więcej

Sprawcami tych gwałtów byli imigranci. – Temat imigracji jest tabu. Powinniście poprosić o statystyki dotyczące pochodzenia sprawców – sugeruje dziennikarzom policjant, wskazując, że nieudostępniane są statystyki dotyczące gwałtów popełnianych przez cudzoziemców.


Czytaj także: Algierczyk podejrzany o serię gwałtów zatrzymany we Francji


Republikańska polityk Rachida Dati w wywiadzie dla gazety „JDD” stwierdziła, że w Paryżu dochodzi do „eksplozji” gwałtów.


Według danych paryskiej policji przekazanych dziennikowi „Le Figaro” w 2021 r. na ulicach stolicy popełniono 110 gwałtów (w tym 89 na osobach dorosłych i 21 na nieletnich), czyli około dziewięciu miesięcznie. W pierwszych ośmiu miesiącach 2022 roku odnotowano 66 gwałtów (59 na dorosłych i siedem na nieletnich).

Minister obrony Łotwy: Gdybyśmy nie byli w NATO, spotkałby nas taki sam los jak Ukrainę

Gdyby Łotwa nie była członkiem NATO, spotkałby ją co najmniej taki sam los jak Ukrainę – powiedział minister obrony Łotwy Artis Pabriks. W jego...

zobacz więcej

Jak wynika z badania przeprowadzonego przez wewnętrzne służby bezpieczeństwa i opublikowanego w 2016 r., 73 proc. ulicznych gwałtów popełnianych w Paryżu ma miejsce w nocy. – Do wielu ataków dochodzi wieczorem lub w nocy w tętniących życiem dzielnicach i miejscach – potwierdza rzecznik Niezależnego Związku Komisarzy Policji (SICP) Matthieu Valet.


Ponad połowa sprawców gwałtów w transporcie publicznym to cudzoziemcy


Według ministerialnej służby statystycznej ds. bezpieczeństwa wewnętrznego (SSMI) w 2021 r. 61 proc. oskarżonych o przemoc seksualną w transporcie publicznym w regionie paryskim Ile-de-France było obcej narodowości (w tym 23 proc. z Afryki Północnej, 17 proc. z pozostałych części Afryki, a 15 proc. z Azji).

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej