RAPORT

Propozycja podziału Ukrainy? Sikorski na cenzurowanym

Tę wyspę na Wielkich Jeziorach można kupić za niewielkie pieniądze

„Wystarczy postawić tu stopę, by ogarnął cię błogi spokój” (fot. DEA / G. COZZI / Contributor / gettyimages)
„Wystarczy postawić tu stopę, by ogarnął cię błogi spokój” (fot. DEA / G. COZZI / Contributor / gettyimages)

Najnowsze

Popularne

Jedna z amerykańskich agencji nieruchomości wystawiła na sprzedaż wyspę Duval, położoną w kanadyjskim stanie Ontario, tuż przy granicy ze Stanami Zjednoczonymi. Za zalesioną wyspę o powierzchni 2,18 hektara, na której znajduje się dom z czterema sypialniami, altana i domek gościnny, trzeba zapłacić 499 990 dolarów kanadyjskich, czyli około 1,8 mln zł.

Wyruszyli po ryby, napotkali jelenie. Niespodzianka podczas połowu w oceanie [WIDEO]

Duże zaskoczenie przeżyli rybacy z amerykańskiego stanu Massachusetts, którzy podczas połowu w Oceanie Atlantyckim zobaczyli nagle wystające z wody...

zobacz więcej

„Wystarczy postawić stopę na na idyllicznej wyspie Duval, by ogarnął cię błogi spokój. Bezkresne widoki jak za milion dolarów, zachody słońca, pełne magii ścieżki między majestatycznymi sosnami – po prostu wymarzone miejsce na letnisko” – czytamy w ofercie zamieszczonej na stronie specjalistycznej agencji nieruchomości Private Islands Inc., która wystawiła na sprzedaż Duval.


Wyspa znajduje się w kanadyjskiej części Wielkich Jezior, u zbiegu rzeki St. Marys i kanału Św. Józefa. Łodzią można stąd w kilka minut dotrzeć do przystani Richards Landing na wyspie St. Joseph lub, płynąc w przeciwną stronę, na pobliski cypel, który jest do kupienia razem z wyspą. Wówczas cena za całość wyniesie 765 tys. dolarów kanadyjskich (2,77 mln zł).


Na wyspie stoi prosty drewniany dom z przytulnie urządzonym wnętrzem. Na parterze oprócz kuchni i przestronnego salonu znajdują się dwie główne sypialnie i łazienka z oknem. Dwie kolejne sypialnie są na poddaszu.


Wyspa w cenie kawalerki? To możliwe w Szkocji


Energię elektryczną zapewniają panele słoneczne i generator. W domu jest bieżąca woda, nowy, opalany drewnem piec i w pełni wyposażona kuchnia.


Dom z trzech stron otacza przestronny taras z altaną, skąd roztaczają się „zapierające dech w piersiach widoki na statki przepływające do St. Joseph, Neebish i Sugar Islands”. Kawałek dalej, wśród drzew, stoi domek gościnny z własną małą plażą.


Choć większość powierzchni wyspy porasta sosnowy las, wokół domu znalazło się miejsce na ozdobne krzewy, byliny i zioła. Przez szeroki, rekreacyjny pomost wchodzi się do przystani, gdzie znajdują się dwie łodzie wiosłowe, motorówka i kajak oceaniczny dla dwóch osób – wszystko w cenie.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej