RAPORT

Propozycja podziału Ukrainy? Sikorski na cenzurowanym

Setki milionów dolarów dla ukraińskiej policji i służb. Dodatkowa pomoc od USA

Sekretarz Stanu USA Antony Blinken (fot. PAP/EPA/CRAIG RUTTLE / POOL)
Sekretarz Stanu USA Antony Blinken (fot. PAP/EPA/CRAIG RUTTLE / POOL)

Najnowsze

Popularne

Sekretarz Stanu USA Antony Blinken poinformował w poniedziałek o przeznaczeniu 457,5 mln dolarów na pomoc dla cywilnych służb i policji Ukrainy. Część pieniędzy zostanie przeznaczona na śledztwa w sprawie rosyjskich zbrodni wojennych.

Szef rosyjskiej komisji poborowej postrzelony. Jest nagranie [WIDEO]

Wzewany na mobilizację 25-letni mężczyzna otworzył ogień w biurze wojskowym w obwodzie irkuckim w Rosji, raniąc szefa komisji poborowej. Napastnik...

zobacz więcej

– Stany Zjednoczone przeznaczyły dziś dodatkowe 457,5 mln dolarów pomocy dla bezpieczeństwa cywilnego, by wzmocnić wysiłki ukraińskich organów ścigania i wymiaru sprawiedliwości, aby zwiększyć ich zdolności operacyjne i ratować życie – powiedział Blinken w wydanym oświadczeniu. 


Pieniądze mają zostać przeznaczone m.in. na sprzęt ochronny i medyczny, a także pojazdy opancerzone dla ukraińskiej policji i straży granicznej. Część zostanie także użyta na wsparcie dochodzeń w sprawie okrucieństw dokonywanych na Ukrainie przez rosyjskie siły. 


Od grudnia 2021 r. USA przeznaczyły na pomoc dla ukraińskich służb ponad 645 mln dol., co według Blinkena dało konkretne efekty i „znacząco zmniejszyło ofiary wśród ukraińskich cywilów i ich obrońców”. 

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej