RAPORT

Propozycja podziału Ukrainy? Sikorski na cenzurowanym

OECD obniża prognozy krajów G-20. Fatalne dane dla Niemiec

Kryzys szczególnie odczuwalny w Europie, gdzie trwa wojna (fot. Thierry Monasse/Getty Images)
Kryzys szczególnie odczuwalny w Europie, gdzie trwa wojna (fot. Thierry Monasse/Getty Images)

Najnowsze

Popularne

COVID-19 i rosyjska inwazja związana z windowaniem cen surowców wywołały światowy kryzys. Organizacja Wspólnoty Gospodarczej i Rozwoju (OECD) przekazała, że spodziewa się dalszego wzrostu stóp procentowych w wielu państwach i obniża prawie wszystkie prognozy wzrostu dla zdecydowanej większości z 19 najbogatszych i wpływowych państw na świecie, a także Unii Europejskiej.

UE oburzona, wszędzie faszyści. „Tylko w jednym kraju nie ma faszystów… w Niemczech”

Unijne elity krytykują państwa, w których wygrywa prawica. Goście programu #Jedziemy zauważyli, że było tak w przypadku Polski i Węgier,Szwecji i...

zobacz więcej

Według OECD światowa gospodarka urośnie w przyszłym roku tylko o 2,3 proc.


Członkami grupy G-20 są: Argentyna, Australia, Brazylia, Kanada, Chiny, Francja, Niemcy, Włochy, Indie, Indonezja, Japonia, Meksyk, Republika Korei, Rosja, Arabia Saudyjska, Republika Południowej Afryki, Turcja, Wielka Brytania, Stany Zjednoczone, Unia Europejska.


Zobacz także:  Kolejna dostawa LNG w Świnoujściu. Tym razem z Kataru [WIDEO]

 

Zdaniem ekspertów w tej grupie większość boryka się z wysoką inflacją i tylko Indonezja ma umiarkowanie wyższą perspektywę wzrostu gospodarczego niż dotychczas.


Z powodu rosyjskiej inwazji na Ukrainę i zawirowań w światowym handlu, liczne banki centralne podniosły ostatnio stopy procentowe i będą to robić dalej.


Zobacz także:  Wpływy z opodatkowania nadzwyczajnych zysków spółek SP to 13,5 mld zł

 

Autorzy raportu przekonują, ze problemy gospodarcze będą szczególnie widoczne w Europie. Zdaniem analityków OECD największa gospodarka regionu, czyli niemiecka, zamiast imponującego wzrostu zmniejszy się w przyszłym roku o 0,7 proc.


W całej dwudziestce gorsze prognozy ma tylko Rosja.Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej