RAPORT

Prorosyjska era Tuska

Złodziej pożyczył sprzęt do dokonania kradzieży

Policjanci z Brzegu zatrzymali 40-letniego mężczyznę  (fot. Shutterstock/DarSzach)
Policjanci z Brzegu zatrzymali 40-letniego mężczyznę (fot. Shutterstock/DarSzach)

Najnowsze

Popularne

Policjanci z Brzegu zatrzymali 40-letniego mężczyznę podejrzanego o kradzież ośmiu ton zboża i zniszczenie kilkudziesięciu arów kukurydzy. Jak poinformowali funkcjonariusze, do przestępstwa podejrzany pożyczył ciągnik i przyczepę od znajomych.

Makabryczny wypadek na Lubelszczyźnie. Samochód roztrzaskał się o drzewo

Do tragicznego wypadku doszło na trasie Chyże – Bełżec w powiecie tomaszowskim (woj. lubelskie). Zginęli dwaj mężczyźni w wielu 24 i 17 lat. Według...

zobacz więcej

Na początku września policjanci z Lewina Brzeskiego otrzymali zgłoszenie od rolnika, któremu ukradziono z magazynu osiem ton zboża. Na dodatek przestępca jadąc ze swoim łupem zniszczył kilkadziesiąt arów pola kukurydzy. Swoje straty rolnik oszacował na 17 tys. zł. 

 

Funkcjonariusze na podstawie zebranych dowodów ustalili tożsamość podejrzanego. Jest nim 40-letni mieszkaniec gminy Lewin Brzeski.


Jak się okazało, mężczyzna pożyczył od swoich znajomych traktor i przyczepę, a następnie w nocy przejechał przez pole do oddalonego o kilka kilometrów od jego miejsca zamieszkania magazynu poszkodowanego. Tam ukradzione zboże załadował na wypożyczony sprzęt. 

 

W trakcie śledztwa podejrzany przyznał się do popełnienia zarzucanych mu czynów. Za kradzież i zniszczenie cudzego mienia grozi mu kara do pięciu lat pozbawienia wolności. 

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej