RAPORT

Propozycja podziału Ukrainy? Sikorski na cenzurowanym

Incydent w hotelu. Znany kolarz ukarany za zaatakowanie nastolatek

27-letni van der Poel przyznał się do winy przed sądem (fot. Luc Claessen/Getty Images)
27-letni van der Poel przyznał się do winy przed sądem (fot. Luc Claessen/Getty Images)

Najnowsze

Popularne

Holenderski kolarz Mathieu van der Poel został ukarany grzywną w wysokości 1,5 tys. dolarów australijskich (ok. 4,8 tys. zł) za zaatakowanie nastoletnich dziewczynek. Do incydentu doszło w sobotę w hotelu w Wollongong, dzień przed wyścigiem o mistrzostwo świata.

Maraton w dwie godziny? Nieprawdopodobny rekord Kenijczyka

Eliud Kipchoge o pół minuty poprawił swój własny rekord świata w maratonie. 37-letni Kenijczyk pokonał w niedzielę trasę maratonu w Berlinie w 2...

zobacz więcej

W poniedziałek 27-letni van der Poel przyznał się do winy przed sądem. 

 

Wcześniej sprawę ujawniła flamandzka stacja telewizyjna Sporza. Według wyjaśnień policji stanu Nowa Południowa Walia „mężczyzna wdał się w słowną dyskusję z dziewczynami w wieku 13 i 14 lat w hotelu w Brighton-Le-Sands. Jedną popchnął na ziemię, a drugą rzucił o mur, powodując zadrapania łokcia”. 

 

Po wezwaniu policji przez dyrekcję hotelu Holender został odwieziony do aresztu. Został zwolniony za kaucją dopiero nad ranem. Później wystartował w wyścigu indywidualnym, najbardziej prestiżowej konkurencji MŚ, ale wycofał się po ok. 30 km. 

#wieszwiecejPolub nas

Polacy lepsi od Walii. Jak zagrali? [OCENY]

Reprezentacja Polski wygrała z Walią 1:0, utrzymała się w Dywizji A Ligi Narodów i znajdzie się w pierwszym koszyku przed losowaniem eliminacji...

zobacz więcej

Sam van der Poel potwierdził, że był zamieszany w incydent. 

 

„Była mała sprzeczka. Chciałem wcześnie pójść spać, ale na korytarzu hotelowym było pełno dzieciaków, które wciąż stukały do moich drzwi. W końcu miałem tego dość. Powiedziałem, w sposób mało sympatyczny, by przestali. Wtedy przyjechała policja i mnie zabrała” – relacjonował na starcie niedzielnego wyścigu.

 

„Wróciłem do pokoju hotelowego dopiero o czwartej nad ranem. To na pewno nie było idealne, to wręcz katastrofa, ale nie mogłem nic zrobić” – dodał aktualny mistrz Europy. 


Koszulkę mistrza świata zdobył po fantastycznej ucieczce Belg Remco Evenepoel. Najlepszy z Polaków, Stanisław Aniołkowski, zajął 76. miejsce. 

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej