RAPORT

Propozycja podziału Ukrainy? Sikorski na cenzurowanym

Rzucał koktajlami Mołotowa w komendę. Wszystko zostało nagrane [WIDEO]

Rosyjski reżim coraz ostrzejszy. Ludzie zaczynają się buntować (fot. EPA/ANATOLY MALTSEV: PAP/EPA)
Rosyjski reżim coraz ostrzejszy. Ludzie zaczynają się buntować (fot. EPA/ANATOLY MALTSEV: PAP/EPA)

Najnowsze

Popularne

Władimir Putin ogłosił mobilizację, a Rosjanie odpowiadają m.in. podpalając wojskowe komendy uzupełnień i budynki administracji państwowej. Na jednym z nagrań ujawnionych w sieci widać, jak mężczyzna podjeżdża przed wejście wojennego centrum mobilizacyjnego w obwodzie wołgogradzkim i zaczyna rzucać koktajlami Mołotowa.

Rosja boi się, że sportowcy uciekną. Podjęli radykalne kroki

„Rosja zakazuje drużynom narodowym wyjazdów za granicę, aby sportowcy nie mogli uniknąć mobilizacji na wojnę” – podaje „Ukraińska prawda”. Jak...

zobacz więcej

Do ponad 2 tys. wzrosła liczba zatrzymanych w Rosji uczestników protestów przeciw wojnie i mobilizacji od dnia ogłoszenia zaciągu do wojska 21 września - wynika z szacunków organizacji OWD-Info.


Tysiące młodych Rosjan ucieka z kraju. Liczą, że w ten sposób przeczekają wojnę i unikną wysłania na front.


Zobacz także:  Lawina żartów ws. Włoch. „Prawica powinna wysłać von der Leyen kwiaty”

 

Inni w geście protestu atakują państwowe budynki.


W poniedziałek po godz. 4 nad ranem czasu miejscowego doszło do podpalenia komendy uzupełnień w mieście Uriupinsk. Do podpalenia przyznał się w mediach społecznościowych 35-letni rosyjski nacjonalista. Został zatrzymany.

Po ogłoszeniu mobilizacji w Rosji rośnie liczba podpaleń - poinformowało również Radio Swoboda.

UE oburzona, wszędzie faszyści. „Tylko w jednym kraju nie ma faszystów… w Niemczech”

Unijne elity krytykują państwa, w których wygrywa prawica. Goście programu #Jedziemy zauważyli, że było tak w przypadku Polski i Węgier,Szwecji i...

zobacz więcej

W niedzielę w obwodzie leningradzkim nieznani sprawcy podpalili (w jednym przypadku używając kanistra z benzyną, w drugim – koktajli Mołotowa) budynek w Kirowsku i budynek administracji Siaskielewo, w którym całkowicie spłonęło pomieszczenie wydziału opieki społecznej.


Zobacz także:  Zełenski apeluje do Rosjan: Nie poddawajcie się zbrodniczej mobilizacji

 

Dzień wcześniej przypadki podpaleń i prób zanotowano w Republice Mordowii położonej na południe od Moskwy w europejskiej części Rosji, a także w sąsiadującym z Polską obwodzie kaliningradzkim oraz w obwodzie nowogrodzkim, położonym na południe od Petersburga.


Pojawiły się także doniesienia o podpaleniu samochodu komendanta wojskowego w znajdującym się w Mordowii mieście Ruzajewka.


Radio Swoboda informuje, że podobnych przypadków było w ubiegłym tygodniu, po ogłoszeniu przez Putina mobilizacji, ponad 20.


Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej