RAPORT

Prorosyjska era Tuska

66 cudzoziemców próbowało przedostać się z Białorusi do Polski

Zatrzymano też kolejnych tzw. kurierów osób, które nielegalnie przekroczyły granicę (fot.  PAP/Artur Reszko)
Zatrzymano też kolejnych tzw. kurierów osób, które nielegalnie przekroczyły granicę (fot. PAP/Artur Reszko)

Najnowsze

Popularne

66 cudzoziemców próbowało minionej doby przedostać się z Białorusi do Polski – podała rano Straż Graniczna. Zatrzymano też kolejnych tzw. kurierów osób, które nielegalnie przekroczyły granicę.

Żaryn: Wizy-tówka Rosji

Zdecydowane działania polskiego kontrwywiadu z ostatniego czasu ograniczyły możliwości rosyjskich służb specjalnych do podejmowania wrogich...

zobacz więcej

Jak podała SG na Twitterze, wśród osób, które próbowały się przedostać do Polski, byli m.in. obywatele Egiptu (30 osób).

 

SG poinformowała o zatrzymaniu kolejnych czterech tzw. kurierów, którzy przewożą osoby nielegalnie przekraczające granicę. Zatrzymani to obywatele Ukrainy, którzy przewozili łącznie dziewięć osób: Syryjczyków i Jemeńczyka. 

 

W lipcu i sierpniu polska Straż Graniczna odnotowała po ok. 900 prób nielegalnego przekroczenia granicy Polski z Białorusią. W tym miesiącu liczba ta przekracza już 1 tys. prób.


Po zbudowaniu stalowego ogrodzenia na tej granicy, prowadzone są jeszcze prace związane z uruchomieniem tzw. bariery elektronicznej. Pierwsze jej kilometry mają być gotowe na przełomie września i października.

Kolejki Rosjan na granicy z Finlandią. Próbują opuścić kraj [WIDEO]

Coraz więcej Rosjan próbuje przedostać się do Finlandii. Wzmożony ruch na przejściach granicznych rozpoczął się w nocy ze środy na czwartek; tworzą...

zobacz więcej

Pełne uruchomienie systemu złożonego m.in. z sieci detektorów i kamer wraz z Centrum Nadzoru w Białymstoku, do którego będą trafiać sygnały z urządzeń na granicy, planowane jest na listopad-grudzień. 

 

Od 1 lipca w woj. podlaskim obowiązuje wydany przez wojewodę zakaz zbliżania się do granicy polsko-białoruskiej na odległość mniejszą niż 200 metrów. Z wnioskiem o jego wprowadzenie wystąpił komendant Podlaskiego Oddziału SG.


Zakaz obowiązuje do końca listopada w całym województwie, z wyjątkiem odcinków granicy przebiegających na rzekach.  


Decyzja ma związek z pracami przy budowie zabezpieczeń elektronicznych.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej