RAPORT

Prorosyjska era Tuska

Rosja boi się, że sportowcy uciekną. Podjęli radykalne kroki

Władimir Putin bezwzględny nawet dla sportowców (fot. Getty Images)
Władimir Putin bezwzględny nawet dla sportowców (fot. Getty Images)

„Rosja zakazuje drużynom narodowym wyjazdów za granicę, aby sportowcy nie mogli uniknąć mobilizacji na wojnę” – podaje „Ukraińska prawda”. Jak czytamy, rosyjskim sportowcom zabroniono udziału w obozach treningowych i zawodach odbywających się poza terytorium Federacji Rosyjskiej.

Ostre przemówienie Meloni hitem sieci. „Tak dla rodziny, nie dla lobby LGBT!” [WIDEO]

Spełnił się koszmar lewicowych mediów i brukselskich urzędników. Wybory we Włoszech wygrała prawica. Internet błyskawicznie obiegają teraz nagrania...

zobacz więcej

Prezydent Rosji Władimir Putin po ogłoszeniu 21 września mobilizacji na wojnę z Ukrainą wyjechał na urlop, najpewniej do rezydencji na Wałdaju – pisze portal Radia Swoboda.


Wyjeżdżać – ale za granicę – próbuje z kolei tysiące mężczyzn, którzy boją się wcielenia do armii i wysłania na front. Aby utrudnić ucieczki sportowcom, rosyjskie ministerstwo postanowiło zawiesić do odwołania wszystkie zagraniczne wyjazdy na zawody i zgrupowania tamtejszych sportowców.


Zobacz także:  Patriarcha Cyryl obiecuje zbawienie żołnierzom Putina. „Ofiara zmywa grzechy”

 

Według portalu Ukraińska Prawda to oznacza, że reprezentanci kraju w najbliższym czasie nie będą mogli opuszczać terytorium Rosji i nie można wykluczyć, że zostaną wezwani do wojska.


W sieci nie brakuje opinii, że wygląda to trochę jak działania komunistycznej Korei Północnej. Internauci przypominają, że sportowcy z tego kraju podczas zagranicznych wyjazdów są pilnowani, aby po zakończonych startach w zawodach wrócili do ojczyzny.


Zobacz także:  Zełenski apeluje do Rosjan: Nie poddawajcie się zbrodniczej mobilizacji


Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej