RAPORT

Pogarda

Zełenski apeluje do Rosjan: Nie poddawajcie się zbrodniczej mobilizacji

Prezydent Ukrainy zaapelował do Rosjan, by nie brali udziału w mobilizacji i ratowali swoje życie (fot. Ukrainian Presidency/Handout/Anadolu Agency via Getty Images)
Prezydent Ukrainy zaapelował do Rosjan, by nie brali udziału w mobilizacji i ratowali swoje życie (fot. Ukrainian Presidency/Handout/Anadolu Agency via Getty Images)

Najnowsze

Popularne

Nie poddawajcie się zbrodniczej mobilizacji, uciekajcie albo oddajcie się do ukraińskiej niewoli. Im więcej obywateli Rosji spróbuje ochronić przynajmniej swoje życie, tym szybciej skończy się ta zbrodnicza wojna Rosji – zaapelował w mediach społecznościowych prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski.

Pseudoreferenda w obwodzie ługańskim. Podpalono lokale wyborcze

W okupowanym mieście Szczastia i w Siewierodoniecku w obwodzie ługańskim, gdzie Rosjanie prowadzą pseudoreferendum w sprawie aneksji, podpalono...

zobacz więcej

Rosja napada na Ukrainę – RAPORT – Widzimy, że ludzie, szczególnie w Dagestanie, zaczęli walczyć o życie. Widzimy, że rozumieją, że to kwestia życia. Walczcie o niewysyłanie waszych dzieci na śmierć, każdego, kto może zostać poddany tej zbrodniczej rosyjskiej mobilizacji. Bo jeśli wy przyjdziecie odebrać życie naszym dzieciom, my nie darujemy wam życia – ostrzegł Zełenski.


Ukraiński przywódca poprosił o rozpowszechnienie jego apelu w mediach, aby dotarł do jak największej liczby rosyjskich obywateli. Stwierdził, że mobilizacja jest wykorzystywana przez Rosję nie tylko w celu przedłużenia cierpienia mieszkańców Ukrainy i dalszej destabilizacji świata, ale także aby niszczyć fizycznie przedstawicieli rdzennych ludności zamieszkujących terytoria kontrolowane przez Moskwę.


Prorosyjska era Tuska – RAPORT


Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej