RAPORT

Propozycja podziału Ukrainy? Sikorski na cenzurowanym

Pseudoreferenda w obwodzie ługańskim. Podpalono lokale wyborcze

Pseudoreferendum w obwodzie ługańskim (fot. PAP/EPA/STRINGER)
Pseudoreferendum w obwodzie ługańskim (fot. PAP/EPA/STRINGER)

Najnowsze

Popularne

W okupowanym mieście Szczastia i w Siewierodoniecku w obwodzie ługańskim, gdzie Rosjanie prowadzą pseudoreferendum w sprawie aneksji, podpalono lokale wyborcze – poinformował w niedzielę Serhij Hajdaj, szef administracji obwodowej lojalnej wobec Kijowa.

Ukraina: Będą kary za udział w nielegalnych „referendach” okupacyjnych

Ukraińska minister ds. reintegracji czasowo okupowanych terytoriów Irina Wereszczuk wezwała Ukraińców mieszkających na okupowanych terytoriach, by...

zobacz więcej

Czytaj więcej w raporcie: Wojna na Ukrainie

 

„Na terenach okupowanych trzeci dzień trwa farsa. Niektórzy nie wytrzymują i »lokale wyborcze« się palą, jak na przykład w Szczastiu i Siewierodoniecku” – napisał Hajdaj w serwisie Telegram

 

Poinformował także, że w Starobielsku głosowanie odbywa się pod obserwacją ludzi z bronią automatyczną. Doniesienia o głosowaniu pod lufami automatów napływają też z innych okupowanych obwodów, gdzie odbywa się pseudoreferendum.

 

Czytaj także: Początek pseudoreferendów w czterech obwodach Ukrainy

 

Władze okupacyjne w zajętych częściowo przez wojska rosyjskie czterech obwodach na wschodzie i południu Ukrainy twierdzą, że od piątku prowadzą tam pseudoreferenda w sprawie przyłączenia tych terenów do Rosji. Działania te na okupowanych terytoriach obwodów donieckiego, ługańskiego, chersońskiego i zaporoskiego mają potrwać do wtorku. 


Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej