RAPORT

Prorosyjska era Tuska

Zamknięte szkoły, odwołane loty. Alarm na Wyspach Kanaryjskich

Do Wysp Kanaryjskich zbliża się burza tropikalna Hermine (fot. Europa Press/ABACA / Abaca Press / Forum)
Do Wysp Kanaryjskich zbliża się burza tropikalna Hermine (fot. Europa Press/ABACA / Abaca Press / Forum)

Z powodu ulewnych deszczy, jakie na Wyspy Kanaryjskie niesie znad Atlantyku burza tropikalna Hermine, odwołano loty z części portów lotniczych na tym hiszpańsku archipelagu – poinformowało w niedzielę przedsiębiorstwo Aena, które zarządza lotniskami w Hiszpanii.

Zagrożenie lawinowe w Tatrach. 47 cm śniegu na Kasprowym Wierchu

Bardzo trudne, typowo zimowe warunki turystyczne zapowiadane są na weekend w Tatrach. Powyżej 1400 m n.p.m. leży śnieg, którego na Kasprowym...

zobacz więcej

Loty odwołano na wielu wyspach, w tym 34 z lotniska na Teneryfie, 22 z La Palmy, 14 z El Hierro, osiem z Lanzarote i cztery z La Gomery.


Hiszpańska agencja meteorologiczna Aemet ogłosiła czerwony alarm pogodowy dla wysp Gran Canaria, La Palma i El Hierro w niedzielę od południa do północy. W ramach środków ostrożności władze zadecydowały o zamknięciu szkół w poniedziałek.


Szef rządu Wysp Kanaryjskich Angel Victor Torres przekazał na konferencji prasowej, że huragan ma zbliżyć się do wysp między godz. 23 w niedzielę a godz. 11 w poniedziałek czasu lokalnego. Oczekuje się, że w poniedziałek na Wyspach Kanaryjskich dalej będą padać ulewne deszcze.

Wyspy Kanaryjskie to jedna z 17 wspólnot autonomicznych Hiszpanii, obejmująca archipelag 6 większych i 7 mniejszych wysp.

 

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej