RAPORT

Propozycja podziału Ukrainy? Sikorski na cenzurowanym

28. Przegląd i Konkurs Dziennikarski Oddziałów Terenowych

Najnowsze

Popularne

W Białymstoku podczas gali 28. Przeglądu i Konkursu Dziennikarskiego Oddziałów Terenowych zostały wręczone nagrody dla dziennikarzy i reporterów Telewizji Polskiej. – Ośrodki Telewizji Polskiej są niezwykle ważną częścią naszego myślenia o spółce; to jest nasza siła, to nas odróżnia od telewizji komercyjnych – powiedział prezes TVP Mateusz Matyszkowicz. Jak zaznaczył, dziennikarze regionalnych ośrodków „są bliżej ludzi” dzięki newsom dotyczącym lokalnych spraw.

Nagrody PiK przyznane. „Oddziały terenowe Telewizji Polskiej to nasza wielka chluba”

1 października w Krakowie podczas gali 27. Przeglądu i Konkursu Dziennikarskiego Oddziałów Terenowych zostały wręczone nagrody dla dziennikarzy i...

zobacz więcej

Prezes Telewizji Polskiej podziękował dziennikarzom ośrodków TVP3 za ich pracę. – Pamiętajcie, jesteście siłą – powiedział Mateusz Matyszkowicz w przesłaniu skierowanym z okazji 28. PiK.

 

– Ośrodki regionalne są nerwem telewizji i naszą przewagą konkurencyjną nad komercyjnymi nadawcami, dlatego zgodnie z wolą zarządu rozwijamy ich oferty. Właśnie uruchomiliśmy nowe pasmo informacyjne TVP3 Info, które nie powstałoby bez państwa profesjonalizmu – mówił 16 września Jarosław Olechowski, szef Telewizyjnej Agencji Informacyjnej podczas uroczystej gali w Białymstoku.

 

28. Przegląd i Konkurs Dziennikarski Oddziałów Terenowych

 

Laureaci z regionalnych ośrodków TVP3 otrzymali nagrody i wyróżnienia w 6 kategoriach konkursowych i dwóch kategoriach specjalnych. Grand Prix im. Piotra Świąca w kategorii „najlepszy program informacyjny” otrzymał zespół „Informacji” TVP3 Olsztyn. Jury przyznało też dwa wyróżnienia – dla zespołu programu „Kroniki” TVP3 Kraków oraz „Kurier Mazowiecki” TVP3 Warszawa.

 

W kategorii „autor najlepszych zdjęć” jury wyróżniło Bartosza Dominika z TVP3 Katowice za zdjęcia do filmu dokumentalnego „Klub”, Mariusza Grajkowskiego z TVP3 Poznań za zdjęcia do reportażu „Świat pachnie, jak bursztynowy pył”, Jakuba Olszewskiego z TVP3 Opole za zdjęcia do programu „Zakładka”, Sławomira Romaniuka z TVP3 Białystok i Roberta Czepielewskiego z TVP3 Wrocław. Główna nagroda trafiła do Tomasza Smyka z TVP3 Lublin za zdjęcia do filmu dokumentalnego „Dziwak? Interpretacje”, do Michała Sławińskiego z TVP3 Katowice za zdjęcia do reportażu „Ratownicy”, Roberta Rutkowskiego z TVP3 Lublin za zdjęcia do materiału „Ćwiczenia wojsk NATO”.

 


W kategorii „najlepszy program publicystyczny” pierwszą nagrodę wręczono Annie Dudzie z TVP3 Lublin za program „Strefa otwarta” oraz Kindze Wasilewskiej z TVP3 Bydgoszcz za program „Zamknięty świat”. Dwie równorzędne drugie nagrody trafiły do Ilony Małek i Mariusza Mendyckiego z TVP3 Rzeszów za program „Głos Regionów. Interwencje. Wojna o tereny zielone w Rzeszowie” oraz do Moniki Borkowskiej i Katarzyny Pełki z TVP3 Łódź za program „Głos Regionów. Interwencje”. Trzecią nagrodę otrzymała Bożena Klimus z TVP3 Katowice za program „Senior na fali”. 

Konkurs PIK26. Najlepsi dziennikarze Oddziałów Terenowych TVP nagrodzeni

W stolicy Wielkopolski po raz czwarty w historii odbywa się Przegląd i Konkurs Dziennikarski Oddziałów Terenowych TVP S.A. – PiK26. Jury oceniało...

zobacz więcej

Trzy równorzędne wyróżnienia otrzymały: Wiesława Szymczuk z TVP3 Lublin za program „Ukraina. Wojna-Uchodźcy. Pomoc”, Jolanta Roman-Stefanowska z TVP3 Gdańsk za program „Dobri wisti” oraz Jolanta Patyna, Izabela Szukalska, Monika Skrzypczak z TVP3 Katowice za program „I po drzemie. Zło dobrem zwyciężaj”. 

 

W kategorii „autor najlepszego newsa” pierwsza nagroda trafiła do Anny Tomczyk, Jerzego Sowy z TVP3 Rzeszów za materiał „Polacy bronią Szaróweczki”. Druga nagroda trafiła do Szymona Oślizło z TVP3 Katowice za materiał „Wyjątkowa wieczerza”. Dwie równorzędne trzecie nagrody otrzymali Bartłomiej Pomianowski z TVP3 Poznań za materiał „Zapomniany strajk kolejarzy” oraz Michał Hetman z TVP3 Lublin za materiał „Ewangelicka kapsuła pamięci”. 

 

W kategorii „autor najlepszego reportażu” pierwsze miejsce zajęła Wiktoria Matusz z TVP3 Kraków za reportaż „Tu jest nasz dom”. Drugą nagrodę otrzymała Joanna Goszcz-Stasiak z TVP3 Łódź za reportaż „Zatrzymanie w czasie”. Jury doceniło również, przyznając trzecią nagrodę, Kingę Wasilewską z TVP3 Bydgoszcz za reportaż „Szopka z zapałek”. 

 

W kategorii „najlepszy program kulturalny” pierwszą nagrodę przyznano Iwonie Rosiak z TVP3 Wrocław za program „Organy grają do końca…” Laureatką drugiej nagrody została Inka Bogucka z TVP3 Kraków za program „Kultura na ludowo. Twórcy ludowi u Lachów Sądeckich”. Dwie równorzędne trzecie nagrody trafiły do Anny Roży, Marleny Wojnowskiej z TVP3 Kielce za program „Poczytalnia TV” oraz Andrzeja Ciecierskiego z TVP3 Gdańsk za program „Wojtkuskie wspomnienia”.

 

Twoje INFO - kontakt z TVP INFO


Dwa równorzędne wyróżnienia przyznano dla Izabeli Fatalskiej i Bartka Wieczorka z TVP3 Lublin za program „Piosenka u Ciebie” i Magdaleny Majewskiej z TVP3 Łódź za program „Po babci, po dziadku”. Wyróżnienie specjalne otrzymał Przemysław Predygier z TVP3 Kielce za koncert „Historia Szarego”. 

 

Po raz pierwszy w historii konkursu został wybrany „dziennikarz roku”. Laureatem w tej kategorii specjalnej został Mariusz Mendycki z TVP3 Rzeszów. Druga nagroda została przyznana Annie Trzcińskiej z TVP3 Bydgoszcz, a trzecia nagroda trafiła do Natalii Nowak-Podbrożnej z TVP3 Warszawa. 

 

29. Przegląd i Konkurs Dziennikarski Oddziałów Terenowych odbędzie się w 2023 roku w Olsztynie.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej