RAPORT

Prorosyjska era Tuska

„Szerzy antypolskie kłamstwa”. Żaryn demaskuje prorosyjskiego „politologa”

Stanisław Żaryn (fot. PAP/Mateusz Marek)
Stanisław Żaryn (fot. PAP/Mateusz Marek)

Najnowsze

Popularne

Znany z prorosyjskich poglądów i zaangażowany w działania na rzecz propagandy Kremla Konrad Rękas po raz kolejny szerzy antypolskie kłamstwa – napisał w niedzielę na Twitterze pełnomocnik rządu ds. bezpieczeństwa przestrzeni informacyjnej RP Stanisław Żaryn.

Żaryn: Polska nie powinna przyjmować Rosjan uciekających przed mobilizacją

Przyjęcie dezerterów rosyjskich do Polski byłoby wielkim ryzykiem i byłoby sprzeczne z decyzją podjętą kilka dni temu, że tylko wizy humanitarne,...

zobacz więcej

„Znany z prorosyjskich poglądów i zaangażowany w działania na rzecz propagandy Kremla »politolog« Konrad Rękas po raz kolejny szerzy antypolskie kłamstwa” – czytamy na Twitterze pełnomocnika rządu ds. bezpieczeństwa przestrzeni informacyjnej.


Żaryn wyjaśnił, iż „w rozmowie z prowadzącym działania dezinformacyjne rosyjskim portalem Strana Rękas przekonuje, że Polacy domagają się od Ukrainy odszkodowania za utracone podczas II wojny światowej mienie”.


„Jak twierdzi Rękas, Ponad 1500 pozwów o zwrot mienia z zachodniej Ukrainie lub odszkodowań za nieruchomości miało zostać złożone w ukraińskich sądach przez Polaków przymusowo wysiedlonych z Ukrainy” – dodał Żaryn.Przypomniał, że „wcześniej Rękas wygłaszał fałszywe tezy o rzekomych planach zajęcia przez Polskę zachodnich ziem Ukrainy i rozbioru tego kraju, kwestionując przy tym bezinteresowność pomocy, której Polska mu udziela”.W ocenie pełnomocnika „działania Rękasa wpisują się w rosyjskie cele propagandowe dot. Polski i są obliczone na rozbudzanie wrogości i napięć między Polakami a Ukraińcami oraz oczernianie Polski”.


„Włączanie się polskich komentatorów w działania rosyjskiej propagandy wymierzone w interesy RP daje Kremlowi dodatkowe korzyści informacyjne” – zwrócił uwagę Żaryn.
Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej