RAPORT

Propozycja podziału Ukrainy? Sikorski na cenzurowanym

Kaczyński: Doprowadzimy do tego, że węgiel będzie dużo tańszy

Najnowsze

Popularne

Składy węglowe wolą czekać, żeby ludzie zaczęli kupować węgiel po niebotycznych cenach; my doprowadzimy do tego różnymi zabiegami, że ten węgiel będzie dużo tańszy – mówił w niedzielę w Opolu prezes PiS Jarosław Kaczyński. Zapewnił, że Polska kupiła wystarczającą ilość surowca.

Kaczyński w Nysie: Opanowaliśmy wielki rabunek VAT-owski

Przez siedem lat zebraliśmy do budżetu o prawie 1 bilion zł więcej niż w poprzednim okresie; opanowaliśmy wielki rabunek VAT-owski – powiedział w...

zobacz więcejPodczas niedzielnego spotkania z mieszkańcami Opola prezes PiS poruszył kwestię obaw o zbliżającą się zimę i możliwość ogrzania mieszkań. Zapewnił, że jeśli chodzi o ilość węgla na rynku to sytuacja jest już opanowana.


– Podjęto bardzo wiele działań zmierzających do tego, żeby ściągnąć ten węgiel i w tej chwili można powiedzieć tak: jeżeli chodzi o wolumen węgla, który został już zakupiony, to jest już w porządku. Tego węgla jest wystarczająca ilość. Chodzi tylko o to, żeby on dotarł do odpowiednich miejsc w Polsce – powiedział Jarosław Kaczyński.

– Teraz chcemy wciągnąć w to samorządy, bo niestety składy węglowe nie bardzo chcą się w to angażować. Wolą czekać na to, żeby ludzie, zmuszeni, zaczęli kupować po tych niebotycznych cenach, po 3,5 tys., czasem nawet 4 tys. zł (za tonę). Otóż my doprowadzimy do tego różnymi zabiegami – nie są łatwe i często napotykają na opory, ale my to wymusimy – że ten węgiel, który będą kupowali, będzie dużo tańszy. Jeżeli do tego doliczyć tę dopłatę, te 3 tys. zł, to nie będzie wielkiej różnicy w porównaniu z zeszłym rokiem – zapewnił w Opolu prezes PiS.Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej