RAPORT

Propozycja podziału Ukrainy? Sikorski na cenzurowanym

„Polska wieś nie jest już wyłącznie zależna od środków unijnych”

Najnowsze

Popularne

Polska wieś nie jest już wyłącznie zależna od środków z Unii Europejskiej, o wiele więcej pieniędzy przekazywanych jest z budżetu państwa – powiedział w niedzielę premier Mateusz Morawiecki podczas Ogólnopolskiego Święta „Wdzięczni Polskiej Wsi”. Premier zapowiedział też waloryzację rolniczych emerytur.

Kaczyński w Nysie: Opanowaliśmy wielki rabunek VAT-owski

Przez siedem lat zebraliśmy do budżetu o prawie 1 bilion zł więcej niż w poprzednim okresie; opanowaliśmy wielki rabunek VAT-owski – powiedział w...

zobacz więcej

– Polska wieś, chcę to stąd powiedzieć, z Ostrowi Mazowieckiej, nie jest już tak wyłącznie zależna od środków europejskich jak była. Środki europejskie są i będą, ale dokładamy do nich o wiele więcej środków krajowych z budżetu państwa polskiego – powiedział szef rządu.


Zapowiedział też, że tak długo jak Zjednoczona Prawica będzie kierowała państwem, tak długo te środki nadal będą kierowane z budżetu na dalszy rozwój polskiego rolnictwa.


Waloryzacja rolniczych emerytur


Premier podczas swojego wystąpienia zapowiedział też rekompensaty do rolniczych emerytur. – Stąd chcę powiedzieć, że te zauważalne ubytki w emeryturach rolniczych zrekompensujemy poprzez bardzo znaczącą kwotową waloryzację wszystkich emerytur rolniczych – podkreślił szef rządu.

Morawiecki przypomniał też o zobowiązaniach wobec polskiej wsi, które już zostały zrealizowane.


– Zobowiązaliśmy się do zwiększenia szans rolniczego handlu detalicznego – wykonane; zobowiązaliśmy się do obniżenia cen nawozów poprzez redukcję VAT – wykonane; zobowiązaliśmy się do dopłat do nawozów – zrealizowane; zobowiązaliśmy się do zwiększenia dopłat do paliwa rolniczego – wykonane i będziemy kontynuować także to zwiększenie dopłat. Zobowiązaliśmy się do powołania Krajowej Grupy Rolniczej – wykonane – powiedział premier. 

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej