RAPORT

Propozycja podziału Ukrainy? Sikorski na cenzurowanym

Dwóch nastolatków dźgniętych nożem. Sprawcą 12-latek?

Policja podejrzewa 12-letniego chłopca (fot. Shutterstock)
Policja podejrzewa 12-letniego chłopca (fot. Shutterstock)

Najnowsze

Popularne

Policja z Wodzisławia Śląskiego wyjaśnia okoliczności zranienia nożem 15-latka i 17-latka. Napastnikiem najprawdopodobniej był 12-letni chłopiec. Obaj ranni trafili do szpitala. Podejrzewany 12-latek decyzją sądu rodzinnego na razie przebywa w swoim domu.

Dwóch nastolatków dźgniętych nożem. Sprawcą 12-latek?

Policja z Wodzisławia Śląskiego wyjaśnia okoliczności zranienia nożem 15-latka i 17-latka. Napastnikiem najprawdopodobniej był 12-letni chłopiec....

zobacz więcej

Jak poinformowała w niedzielę asp. szt. Małgorzata Koniarska z wodzisławskiej policji, informacja o zdarzeniu z użyciem noża na miejscowym osiedlu XXX-lecia napłynęła do dyżurnego tamtejszej komendy miejskiej w sobotę ok. godz. 16.30.


– Policjanci na miejscu wstępnie ustalili, że dwóch nastolatków zostało dźgniętych nożem, a sprawca zbiegł. Poszkodowani, 15-latek i 17-latek, doznali ran kłutych w okolicy m.in. klatki piersiowej. Obaj zostali przetransportowani do szpitali – powiedziała Koniarska.


Jak uściśliła, młodszy ranny trafił do szpitala w Rybniku, starszy natomiast został przetransportowany śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego do Górnośląskiego Centrum Zdrowia Dziecka w Katowicach, gdzie przeszedł operację.


Nóż w mieszkaniu 12-latka


– Policjanci ustalili prawdopodobnego sprawcę – to 12-letni chłopiec. Policjanci zastali go w jego mieszkaniu. Tam znaleźli też nóż, który zabezpieczyli; zabezpieczyli też odzież chłopca. Decyzją sądu rodzinnego chłopiec pozostał w domu pod opieką opiekunów prawnych – wskazała Koniarska.Policjanci pracują natomiast nad wyjaśnieniem okoliczności zdarzenia. Ze względu na wiek jego uczestników, przede wszystkim domniemanego sprawcy, są w stałym kontakcie z sądem rodzinnym, który podejmie decyzję w sprawie dalszego postępowania.

Będziemy wyjaśniali, dlaczego 12-latek sięgnął po nóż. Ustaliliśmy świadków, to były osoby niepełnoletnie. Część z tych osób została już przez nas przesłuchana w obecności opiekunów prawnych – zaznaczyła policjantka.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej