RAPORT

Propozycja podziału Ukrainy? Sikorski na cenzurowanym

Jest nowy sondaż do Sejmu. Jakie poparcie ma PiS?

Z sondażu wynika, że frekwencja wyniosłaby 53 proc. (fot. PAP/Radek Pietruszka)
Z sondażu wynika, że frekwencja wyniosłaby 53 proc. (fot. PAP/Radek Pietruszka)

Najnowsze

Popularne

Gdyby wybory parlamentarne odbyły się w niedzielę, zdecydowanie wygrałoby je Prawo i Sprawiedliwość – tak wynika z nowego sondażu Estymatora. Partia rządząca ma w nim 9 pkt. proc. przewagi nad Koalicją Obywatelską.

Gronkiewicz-Waltz: Dezerterzy rosyjscy to odważni ludzie

Dezerterzy rosyjscy to odważni ludzie, walczą z Putinem, odmawiając udziału w jego wojnie – oceniła na Twitterze była prezydent Warszawy Hanna...

zobacz więcej

Na partię Jarosława Kaczyńskiego głosować zamierza 35,9 proc. badanych zdecydowanych pójść na wybory. 

 

Na Koalicję Obywatelską wskazało 26,8 proc. Polska 2050 Szymona Hołowni w tym badaniu ma 12,2 proc. 

 

Kolejne miejsca zajęły: Lewica – 11 proc.; PSL/KP – 6,5 proc., i Konfederacja – 6,1 proc. 

  

Poniżej progu 5 proc. głosów znalazło się ugrupowanie Kukiz'15, na którego głosy oddałoby 1,3 proc. wyborców. Chęć głosowania na inne partie wskazało 0,2 proc. respondentów, którzy deklarowali udział w głosowaniu. 

Ważna deklaracja Morawieckiego ws. zysków spółek Skarbu Państwa [WIDEO]

Będę domagał się od spółek Skarbu Państwa, aby ograniczały swoje nadmiarowe zyski; będziemy ograniczać maksymalnie koszty energii, nie tylko dla...

zobacz więcej

Z sondażu wynika, że frekwencja wyniosłaby 53 proc. 

  

Sondaż. Przeliczenie na mandaty


Według Estymatora wyniki sondażu przeliczone na głosy w Sejmie dałyby Prawu i Sprawiedliwości 202 miejsca, KO (Platforma Obywatelska, Nowoczesna, Zieloni, Inicjatywa Polska) 135, Lewicy (Sojusz Lewicy Demokratycznej, Wiosna, Razem) 41, Ruchowi Szymona Hołowni Polska 2050 – 55, a Polskiemu Stronnictwu Ludowemu – Koalicji Polskiej – 18 i Konfederacji – 8 miejsc. 

  

Największy wzrost poparcia od ostatniego sondażu odnotowała Lewica 1,1 proc oraz KO 0,7 proc. Z kolei największy spadek zanotowało PiS 1,1 proc oraz Konfederacja 0,5 proc. 

  

Badanie przeprowadzono w dniach 22-23 września 2022 r. na ogólnopolskiej, reprezentatywnej próbie 1045 dorosłych osób metodą wspomaganych komputerowo wywiadów telefonicznych CATI. W prezentowanych wynikach uwzględniono wyłącznie osoby, które zadeklarowały, że będą głosować i określiły na jaką partię w wyborach do Sejmu będą głosować. 

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej