RAPORT

Propozycja podziału Ukrainy? Sikorski na cenzurowanym

Wpływy z opodatkowania nadzwyczajnych zysków spółek SP to 13,5 mld zł

Wpływ do budżetu - 13,5 mld zł - mają być przeznaczone na łagodzenie skutków wzrostu cen energii (fot. Shutterstock/RomanR)
Wpływ do budżetu - 13,5 mld zł - mają być przeznaczone na łagodzenie skutków wzrostu cen energii (fot. Shutterstock/RomanR)

Najnowsze

Popularne

Szacowane wpływy z opodatkowania nadzwyczajnych zysków spółek Skarbu Państwa to 13,5 mld zł – poinformował wicepremier i minister aktywów państwowych Jacek Sasin. Dodał, że projekt w sprawie opodatkowania skierował już do premiera.

„Skierowałem do Premiera Morawieckiego rozwiązanie dot. opodatkowania nadzwyczajnych zysków spółek Skarbu Państwa i przedsiębiorstw prywatnych. Szacowany wpływ do budżetu to 13,5 mld zł, które przeznaczymy na łagodzenie skutków wzrostu cen energii” – napisał Sasin na Twitterze. Były członek zarządu Bundesbanku: Polska nie powinna przyjmować euro

Polska nie powinna przyjmować waluty euro – uważa , Thilo Sarrazin, były członek zarządu Niemieckiego Banku Federalnego. W rozmowie z Polskim...

zobacz więcej

Resort aktywów państwowych informował w piątek, że planuje przedstawić na najbliższym posiedzeniu rządu, które zapowiedziane jest na wtorek 27 września, rozwiązania chroniące samorządy i instytucje wrażliwe przed rosnącymi cenami energii. W opublikowanym wtedy piśmie, Jacek Sasin proponuje wprowadzenie maksymalnej ceny energii na poziomie 618,24 zł/MWh dla tych odbiorców, co jak napisano, stanowi 40 proc. wzrost względem średniej wysokości taryf zatwierdzonych przez prezesa Urzędu Regulacji Energetyki dla gospodarstw domowych na rok 2022, dla odbiorów wrażliwych oraz jednostek samorządu terytorialnego. 


Twoje INFO - kontakt z TVP INFO


Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej