RAPORT

Propozycja podziału Ukrainy? Sikorski na cenzurowanym

Prowokacyjne zachowanie Korei Północnej. Wystrzeliła pocisk balistyczny

Wystrzelenie rakiety może być odpowiedzią Pjongjangu na przybycie amerykańskiego lotniskowca na wspólne manewry z siłami Korei Południowej  (fot. KIM HONG-JI / Reuters / Forum)
Wystrzelenie rakiety może być odpowiedzią Pjongjangu na przybycie amerykańskiego lotniskowca na wspólne manewry z siłami Korei Południowej (fot. KIM HONG-JI / Reuters / Forum)

Najnowsze

Popularne

Korea Północna wystrzeliła w niedzielę „nieokreślony” pocisk balistyczny w kierunku morza u jej wschodniego wybrzeża – poinformowało w nocy z soboty na niedzielę Kolegium Połączonych Szefów Sztabów armii Korei Południowej. O wystrzeleniu rakiety poinformowali również Japończycy.

Berlusconi znów szokuje. „Putin chciał zastąpić rząd Zełenskiego porządnymi ludźmi”

Silvio Berlusconi, były premier Włoch i lider partii Forza Italia należącej do Europejskiej Partii Ludowej, w wywiadzie dla włoskiej telewizji...

zobacz więcej

Minister obrony Japonii Yasukazu Hamada powiedział, że rakieta osiągnęła wysokość 50 km. Jak poinformował rakieta wylądowała w morzu poza japońską wyłączną strefą ekonomiczną. 


Wystrzelenie pocisku zbiegło się w czasie z przybyciem amerykańskiego lotniskowca do Korei Południowej na wspólne manewry z siłami tego kraju, a także na kilka dni przed planowaną wizytą w Seulu wiceprezydent USA Kamali Harris.


To kolejna w tym roku próba pocisku balistycznego Korei Płn.


Czytaj także: Amerykanie ostrzegają. Korea Północna może przetestować taktyczną broń nuklearną

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej