RAPORT

Prorosyjska era Tuska

Kolejne fakty z przeszłości „inżyniera z Senegalu”, za którego poręczyła Ochojska

Mballo z „osobą z fundacji Dialog”. Kobieta z lewej mieszka w Woroneżu, zdjęcie z kobietą z prawej Mballo publikował przed październikiem 2021 r., kiedy to miał własnymi rękami kopać groby dla braci(fot. TT/EmiliaKaminska, Instagram/mballo7282)
Mballo z „osobą z fundacji Dialog”. Kobieta z lewej mieszka w Woroneżu, zdjęcie z kobietą z prawej Mballo publikował przed październikiem 2021 r., kiedy to miał własnymi rękami kopać groby dla braci(fot. TT/EmiliaKaminska, Instagram/mballo7282)

Najnowsze

Popularne

W sieci pojawiło się więcej informacji na temat migranta, który przedstawiał się jako Hamadi Mballo z Senegalu. Według europosłanki Janiny Ochojskiej jest on uchodźcą, któremu w ojczyźnie „po zmianie władzy” grozi utrata życia – a w Polsce deportacja. Dlatego za niego poręczyła.

Ochojska twierdziła, że Mballo uciekł z Senegalu „po zmianie władzy”, ale już wcześniej wykazano, że w ostatnich latach nie doszło do żadnej zmiany władzy w tym państwie.


Na tym samym koncie pojawiły się teraz nowe informacje. Ochojska opublikowała zdjęcie, które według niej przedstawia Mballo w towarzystwie „osoby z fundacji Dialog, która się nim opiekuje”. Faktycznie są na nim – obok Afrykanina – dwie kobiety. Jedna z nich mieszka w Woroneżu, w Rosji, gdzie migrant mieszkał po wyjeździe z ojczyzny (dostał rosyjską wizę studencką w ambasadzie FR w Senegalu). Wspólne zdjęcie z drugą „inżynier” zamieścił w sieci już rok temu, mogło zostać wykonane w Rosji lub w Afryce. Na zdjęciu z „osobą z fundacji Dialog” widać opakowania z napisami cyrylicą.


W odróżnieniu od obu kobiet, na zdjęciach z Rosji nie ma rzekomych braci Mballo, którzy mieli „umrzeć z wycieńczenia w lesie”, jeden na Białorusi, drugi w Polsce.


Według Renaty Kim, która w niedzielę opublikowała na portalu „Newsweeka” obszerny artykuł o Afrykaninie, mężczyzna „własnymi rękami musiał wykopać groby dla dwóch młodszych braci, którzy nie przeżyli błąkania się w lesie po polskiej stronie granicy z Białorusią”. Jednak obaj po polskiej stronie. Kim dodaje, że Mballo cierpi na ciężką depresję.


Nie wiadomo także… skąd wiadomo, że Mballo to Mballo. 

Według Renaty Kim „Fundacja Dialog wynajęła Mohamedowi kawalerkę na jednym z białostockich osiedli, a polscy przyjaciele znieśli do niej meble i wyposażenie”. 
Więcej o sprawie Mballo przeczytasz tutaj.


Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej