RAPORT

Prorosyjska era Tuska

Rosjanie protestują przeciwko mobilizacji. Zatrzymania w wielu miastach

Do zatrzymań doszło jeszcze przed rozpoczęciem protestów (fot. PAP/EPA/MAXIM SHIPENKOV)
Do zatrzymań doszło jeszcze przed rozpoczęciem protestów (fot. PAP/EPA/MAXIM SHIPENKOV)

Najnowsze

Popularne

Co najmniej 628 osób zatrzymała dotąd policja w 27 miastach Rosji w sobotę podczas protestów przeciwko wojnie na Ukrainie i ogłoszonej mobilizacji – powiadomiła OWD-Info, organizacja pozarządowa monitorująca protesty w Rosji. Policja stosuje siłę. Najwięcej zatrzymanych jest w Moskwie i Petersburgu.

Mobilizacja w Rosji. Meduza: Powołanych zostanie 1,2 mln ludzi

W ramach „częściowej mobilizacji” w Rosji do wojska powołanych zostanie 1,2 mln ludzi, głównie spoza dużych miast – informuje niezależny rosyjski...

zobacz więcejO godz. 17.44 czasu polskiego OWD-Info informowało o 628 zatrzymanych. Najwięcej jest ich w Moskwie i Petersburgu, odpowiednio 308 i 115. W Nowosybirsku zatrzymano 70 osób.


Protesty w Moskwie i Petersburgu rozpoczęły się o godz. 16 czasu polskiego.


Media niezależne publikują nagrania, na których widać, że policja działa brutalnie, a osoby zatrzymywane są bite. Funkcjonariusze zatrzymują również przypadkowych przechodniów – podaje niezależny portal Meduza.

Władze Rosji ogłosiły w środę „częściową mobilizację”, która oficjalnie ma objąć 300 tys. osób. Według nieoficjalnych informacji, podanych przez media niezależne, liczba ta może być nawet trzy-czterokrotnie większa. 

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej