RAPORT

Prorosyjska era Tuska

Były mistrz świata w boksie Wołodymyr Kliczko napisał książkę dla dzieci

Wołodymyr Kliczko (fot. Ying Tang/NurPhoto via Getty)
Wołodymyr Kliczko (fot. Ying Tang/NurPhoto via Getty)

Najnowsze

Popularne

Były mistrz świata w boksie Wołodymyr Kliczko napisał wraz z Tatjaną Kiel książkę dla dzieci o sile woli. „Wil, der Wolkenstürmer, und der Traum vom Fliegen” opowiada o ośmioletnim chłopcu, który chce zobaczyć chmury z góry – poinformowało hamburskie wydawnictwo Oetinger Verlag.

Kliczko: Ciężko mi znaleźć słowa, żeby wyrazić wdzięczność dla Polski

Przez całe życie byłem sportowcem, moja obecna walka różni się jednak tym, że w tej wojnie przeciwnik nie stosuje żadnych zasad – powiedział w...

zobacz więcej

W drodze do celu wspierają go zwierzęcy towarzysze i jego przyjaciółka Janne, a także inne postacie. Każde zwierzę inspiruje chłopca swoją indywidualną siłą, aby mógł pokonać przeszkody i opór, a także osiągnąć swój cel dzięki silnej woli i odwadze do podejmowania własnych decyzji. 

 

„Dzieci mają ten wspaniały głód wiedzy i od najmłodszych lat powinniśmy przekazywać im rzeczy, które pomogą im stać się silnymi, odważnymi osobowościami” – powiedział 46–letni Kliczko, cytowany w sobotę przez agencję dpa. Były bokser dodał, że dla niego zawsze ważne jest przekazywanie własnej wiedzy. 

 

W ubiegłym tygodniu w Poczdamie Wołodymyr Kliczko odebrał przyznaną narodowi ukraińskiemu nagrodę M100 Media Award. Przy tej okazji organizatorzy wydarzenia przypomnieli, że brat mera Kijowa Witalija Kliczki jest jedną z najbardziej znanych i wpływowych osób na Ukrainie. Na początku rosyjskiej inwazji porzucił swoje życie jako odnoszący sukcesy przedsiębiorca i trener w Niemczech i od tego czasu walczy o niepodległość, demokrację i wolność w swojej ojczyźnie. 

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej