RAPORT

Prorosyjska era Tuska

Tusk: Gowin będzie rozliczany, a nie będzie rozliczał [WIDEO]

Najnowsze

Popularne

Lider Porozumienia Jarosław Gowin będzie jednak raczej rozliczany, a nie będzie rozliczał – powiedział we Wrocławiu przewodniczący Platformy Obywatelskiej Donald Tusk.

Co Gowin robił w ministerstwie? Szokujące ustalenia

Jarosław Gowin zostawił pracę merytoryczną na rzecz polityki – ocenia wiceminister Olga Semeniuk. Podsekretarz stanu w nowym Ministerstwie Rozwoju...

zobacz więcej

– Nie wiem kto, ale ktoś zaprosił pana Jarosława Gowina na spotkanie liderów opozycji. Mama mnie tak wychowała, żeby nie robić żadnych grymasów, ale zaczęła się dyskusja polityczna o przyszłości polityków, którzy budowali władzę PiS – powiedział Tusk na spotkaniu z młodzieżą.  


– Nie mam zamiaru kwestionować tego, że pan poseł Jarosław Gowin rzeczywiście zmienił pogląd na świat i na to, co robił. Ale to nie wystarczy, żeby uznać, że nic się nie stało – oznajmił szef PO. 

 

Powiem brutalnie: pan Jarosław Gowin będzie jednak raczej rozliczany, a nie będzie rozliczał – dodał Tusk. 

 

O Gowinie mówiła kilka dni temu wiceszefowa Platformy Obywatelskiej Izabela Leszczyna. – Nie wyobrażam sobie przyszłego rządu z Jarosławem Gowinem ani wspólnej listy z Porozumieniem – oświadczyła. 

 

Według niej „Gowin przez siedem lat psuł państwo polskie i nie może być dla niego miejsca w przyszłym rządzie”

W czwartek lider Porozumienia – na to ugrupowanie w ostatnim sondażu Instytutu Pollster dla „Super Expressu” wskazało 0,35 proc. badanych – oświadczył, że nie wyobraża sobie startu z list Platformy w wyborach parlamentarnych. 

 

W sierpniu 2021 roku premier Mateusz Morawiecki podjął decyzję o odwołaniu Gowina z funkcji wicepremiera oraz ministra rozwoju, pracy i technologii. Zarząd Porozumienia podjął później decyzję o opuszczeniu Zjednoczonej Prawicy. 

 

Po wyjściu z koalicji rządzącej partia Jarosława Gowina utworzyła koło parlamentarne. Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej