RAPORT

Pogarda

Ukraińcy zniszczyli sześć dronów i samolot. Są nagrania [WIDEO]

Rosjanie zaatakowali w piątek na południu i wschodzie (fot. FB/Air Force Command of UA Armed Forces)
Rosjanie zaatakowali w piątek na południu i wschodzie (fot. FB/Air Force Command of UA Armed Forces)

Najnowsze

Popularne

Ukraińskie siły obrony powietrznej zestrzeliły w piątek rosyjski samolot szturmowy Su-25 oraz sześć dronów kamikaze (Shaded-136) irańskiej produkcji – poinformowała armia.

Media: Poborowym zabierają telefony, przychodzą po studentów. Podolak: To czystki etniczne

Nieproporcjonalna masowa przymusowa mobilizacja w narodowych republikach Buriacji i Jakucji to prawdziwe czystki etniczne miejscowej ludności,...

zobacz więcej

Ukraińskie siły obrony powietrznej zestrzeliły w piątek rosyjski samolot szturmowy SU-25 oraz sześć dronów kamikaze (Shaded-136) irańskiej produkcji – poinformowała armia. 

 

Siły Powietrzne Ukrainy w komunikacie opublikowanym w mediach społecznościowych poinformowały, że 23 września po południu, na kierunkach wschodnim i południowym, rosyjscy okupanci zaatakowali za pomocą dronów kamikaze Shaded 136. Drony te dostarczył Moskwie Iran.  

 

Według oświadczenie ukraińskich obrońców zestrzelonych zostało sześć dronów. Ponadto na południu kraju zestrzelono w piątek rosyjski samolot szturmowy Su-25. Armia pokazała nagrania, na których widać momenty zestrzelania wrogich dronów.

 


Jak informowały media, w piątek irańskie drony sił okupacyjnych zaatakowały Odessę. Dwa drony uderzyły w budynek administracyjny na terenie portu, budynek został zniszczony. W ataku zginęła jedna osoba. 

  

Irańskie drony kamikaze mają niewielką wysokość lotu i można je zestrzelić nawet z broni strzeleckiej. Działają też dość głośno, więc ludzie mogą je usłyszeć i schronić się. Nie są one jednak łatwo wykrywalne przez siły obrony powietrznej. W zależności od konfiguracji mogą przenosić od 27 do 40 kilogramów trotylu. 

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej