RAPORT

Prorosyjska era Tuska

„Polacy nie rozumieją Rosjan”. Co jeszcze twierdzi Polka „wdzięczna UE, że nie daje nam pieniędzy”? [WIDEO]

– Jestem bardzo wdzięczna, że Unia Europejska nie daje nam pieniędzy, bo mam nadzieję, że to pomoże w wyborach w przyszłym roku – mówiła na spotkaniu z Ursulą von der Leyen Katarzyna de Lazari-Radek, była kandydatka Wiosny Roberta Biedronia na europosła, adiunkt na Uniwersytecie Łódzkim. Gdy jej słowa odbiły się szerokim echem, oświadczyła, że jest „przekonana, że jedynie krach finansowy odbierze władzę partii, która marnotrawi pieniądze państwowe, nie udziela pomocy niepełnosprawnym, biednym, samotnym matkom”. Wcześniej ubolewała, że „Polacy nie rozumieją Rosjan”.

Szefowa KE grozi Włochom przed wyborami: Mamy narzędzia takie jak wobec Polski i Węgier [WIDEO]

Jeśli sprawy pójdą w trudnym kierunku, to mamy narzędzia takie jak wobec Polski i Węgier – powiedziała szefowa Komisji Europejskiej Ursula von der...

zobacz więcej

Podczas spotkania z szefową KE na uniwersytecie Princeton de Lazari-Radek oświadczyła, że Polska „popada w katastrofę” i pytała, co UE może zrobić by „pomóc obywatelom, którzy nie lubią swoich polityków”.


Była kandydatka Biedronia poskarżyła się, że „przez ostatnie lata wychodziła na ulicę więcej razy niż ma palców u stóp”, ale „nic się nie dzieje” i wyznała, że „jest bardzo wdzięczna, że UE nie daje nam pieniędzy” gdyż według niej może to „pomóc w przyszłorocznych wyborach”.


Tę wypowiedź zacytowało szereg mediów, skomentowało ją wielu internautów. Wówczas de Lazari-Radek opublikowała na Facebooku wpis, w którym potwierdziła, że jest „przekonana, że jedynie krach finansowy odbierze władzę partii, która pogrąża nas w chaosie, bezprawiu, która marnotrawi pieniądze państwowe, która nie udziela pomocy tym, którzy najbardziej jej potrzebują (w tym choćby osobom niepełnosprawnym i ich opiekunom, osobom biednym, samotnym matkom etc.), która sama łamie prawo i której to wszystko uchodzi na sucho”.W tym samym wpisie powtórzyła kilka typowych oskarżeń opozycji pod adresem rządu Zjednoczonej Prawicy nazywając Polskę państwem autorytarnym.W wywiadzie ze stycznia 2010 r., jakiego udzieliła „Dziennikowi Łódzkiemu wraz ze swym ojcem – Andrzejem de Lazari – oskarżyła Polaków o to, że „nie rozumieją Rosjan”. De Lazari senior również wygłaszał zaskakujące tezy. M.in. – niespełna trzy miesiące przed śmiercią urzędującego wówczas prezydenta Lecha Kaczyńskiego w Smoleńsku – mówił: „Widzę, jak się Rosja w czasie jego (Putina – red.) rządów zmienia, jak się lepiej ludziom żyje i rozumiem, dlaczego podoba im się ich przywódca. Tak samo jak rozumiem, dlaczego nasz przywódca tak wielu ludziom w Polsce się nie podoba”. Przeczytaj też: Mosbacher: Nie wierzcie w kłamstwa o Polsce

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej