RAPORT

Prorosyjska era Tuska

Areszt dla 18-latka za atak z nożem pod szkołą. To uciekinier z ośrodka wychowawczego

Nastolatek z nożem w ręku zaatakował uczniów (fot. Shutterstock; zdjęcie ilustracyjne)
Nastolatek z nożem w ręku zaatakował uczniów (fot. Shutterstock; zdjęcie ilustracyjne)

Najnowsze

Popularne

Decyzją sądu na 3 miesiące trafił do aresztu 18-latek, który z nożem w ręku zaatakował kilkoro uczniów pod liceum na stołecznej Pradze Północ – poinformowała w piątek kom. Paulina Onyszko z północno-praskiej komendy policji.

Atak nożownika. Ranni jego rodzice i interweniujący policjant

W nocy z czwartku na piątek 28-letni mieszkaniec Krasnegostawu (woj. lubelskie) zaatakował nożami swoich rodziców. Gdy małżeństwo schroniło się u...

zobacz więcej

W Prokuraturze Rejonowej Warszawa Praga-Północ napastnik usłyszał pięć zarzutów karnych dotyczących m.in. popełnienia rozboju z użyciem noża, kradzieży rozbójniczej oraz kierowania gróźb karalnych.


Za te przestępstwa nastolatkowi może grozić kara od 3 do 12 lat pozbawienia wolności.

 

Do zdarzenia doszło 1 września br. pod jednym z liceów na Pradze Północ. – Agresywny 18-latek chciał wyrównać rachunki w imieniu swojej dziewczyny z jej szkolną koleżanką. Gdy ta opuściła budynek szkoły, 18-latek podszedł do niej i zaczął jej grozić. Posiadał ze sobą nóż, tzw. motylek, którym demonstracyjnie się bawił powiedziała kom. Onyszko.

 


W obronie dziewczyny stanął inny uczeń. 18-latek zaatakował go. Doszło do szarpaniny. Zareagował przypadkowy świadek tej sytuacji. Agresywny 18-latek uciekł z miejsca zabierając czapkę 16-latkowi. W ślad za nim ruszył inny uczeń. On również został zastraszony przez 18-latka. Agresywny chłopak zabrał mu czapkę, a gdy ten chciał ją odebrać, uderzył go.

Medyka. Atak nożownika na sprzedawcę w sklepie

W Medyce (woj. podkarpackie) doszło do ataku nożownika na sprzedawcę w sklepie spożywczym. Pracownikowi udało się obronić przed napastnikiem.

zobacz więcej

Uczniowie sprawę zgłosili personelowi szkoły. Na miejsce wezwano patrol policji i rodziców. Jeden z zaatakowanych 16-latków trafił na badania do szpitala. Nie miał poważnych obrażeń.

 

Policjanci z Wydziału Dochodzeniowo-Śledczego przyjęli zawiadomienia od rodziców zaatakowanych uczniów. W tej sprawie przesłuchano również samych nastolatków. Śledztwo w tej sprawie prowadzi Prokuratura Rejonowa Warszawa Praga Północ.


– Dzięki informacjom zgromadzonym w trakcie prowadzonych czynności policjanci ustalili tożsamość 18-letniego chłopaka. Jak się okazało, był on poszukiwany przez policjantów z Nysy w związku z tym, że nie powrócił do Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego – relacjonowała Onyszko.

 

Czytaj także: Dziewczynka dźgnięta nożem w pobliżu szkoły jest w ciężkim stanie


Jego zatrzymaniem zajęli się kryminalni z komendy przy ulicy Jagiellońskiej. Gdy nastolatek zjawił się w wytypowanym przez nich miejscu, zatrzymali go. Następnego dnia został przesłuchany w prokuraturze.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej