RAPORT

Prorosyjska era Tuska

Wjechał w tłum grillujących osób, siedem nie żyje. Zaskakująca decyzja sądu

Miejsce wypadku w Nieuw-Beijerland (fot. PAP/EPA)
Miejsce wypadku w Nieuw-Beijerland (fot. PAP/EPA)

Najnowsze

Popularne

Sąd w Hadze zdecydował w piątek, że kierowca ciężarówki, który w sierpniu wjechał w grupę mieszkańców Nieuw-Beijerland w południowo-zachodniej Holandii może pozostać na wolności, choć badania wykazały obecność kokainy w jego krwi – informują media. W wyniku tragicznego wypadku zginęło siedem osób, w tym nienarodzone dziecko.

Polak aresztowany w Holandii. Jest podejrzany o zlecenie zabicia dziennikarza

– 27-letni Polak Krystian M. został aresztowany pod zarzutem kierowania morderstwem reportera śledczego Petera R. de Vriesa – informuje...

zobacz więcej

Tragedia w Nieuw-Beijerland wstrząsnęła Niderlandami. Ciężarówka kierowana przez Hiszpana Juana S. w pewnym momencie zjechała z grobli w tłum grillujących osób.

 

46-latek, który kierował pojazdem, nie odniósł żadnych obrażeń. Mężczyzna został zatrzymany na miejscu i aresztowany. Kilka tygodni temu sąd w Rotterdamie zdecydował jednak o jego zwolnieniu, co zostało zaskarżone przez prokuraturę.

 

W piątek Sąd Apelacyjny w Hadze postanowił, że Hiszpan nadal może pozostać na wolności. Media wskazują, że stało się to, mimo że badania toksykologiczne wykazały obecność kokainy w jego krwi.

 

Czytaj także: Nalot na największe laboratorium kokainy w Niderlandach

 

Sędzia, jak podała Polska Agencja Prasowa, uzasadniał decyzję „osobistym interesem podejrzanego”. Zakazał mu jednocześnie prowadzenia jakichkolwiek pojazdów silnikowych.


Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej