RAPORT

Prorosyjska era Tuska

Aktor znany z serialu „Riverdale” skazany na dożywocie. „Zabiłem moją matkę”

Aktor ostatnie 2,5 roku spędził w areszcie (fot. CW / Planet / Forum)
Aktor ostatnie 2,5 roku spędził w areszcie (fot. CW / Planet / Forum)

Najnowsze

Popularne

Amerykański aktor Ryan Grantham został skazany na dożywocie – informuje BBC. 24-latek znany m.in. z serialu „Riverdale” w trakcie procesu przyznał się do zamordowania swojej matki Barbary White. Po makabrycznej zbrodni nagrał szokujące wideo, filmując zwłoki kobiety.

„Dominuję jak w BDSM”. Mata zaśpiewał z siedmiolatką wulgarny utwór

Podczas jednego z koncertów Michał Matczak „Mata” zaprosił na scenę siedmioletnią Julię i razem zaśpiewali utwór „Szafir”. W piosence pada m.in....

zobacz więcej

Chodzi o wydarzenia z 2020 roku. To wtedy Grantham strzelił swojej matce w tył głowy, gdy grała na pianinie w ich domu niedaleko Vancouver – tak też relacjonował to przed sądem. 


Chciał zabić premiera Kanady


Na filmie nagranym kamerką GoPro po zabójstwie aktor zarejestrował ciało kobiety, mówiąc jednocześnie: „Strzeliłem jej w tył głowy”. 


Prokuratura twierdziła, że młody aktor spiskował także w celu zabójstwa kanadyjskiego premiera Justina Trudeau. Jak ustalono, po morderstwie godzinami pił piwo i palił marihuanę, a następnie spakował do samochodu trzy pistolety, amunicję i 12 koktajli Mołotowa i ze wskazówkami dojazdu do rezydencji Rideau Cottage premiera Trudeau przejechał około 200 km, by ostatecznie zwrócić i skierować się na komisariat policji. 


Dotarł na posterunek w Vancouver, gdzie powiedział oficerowi: „Zabiłem moją matkę”


Aktor nie wyjdzie z więzienia


W czasie procesu zeznawał, że planował też masową zbrodnię na moście Lions Gate w Vancouver lub na kampusie uniwersytetu, gdzie studiował.


Sąd Najwyższy Kolumbii Brytyjskiej w Vancouver nie miał wątpliwości i skazał 24-latka na karę dożywotniego pozbawienia wolności za morderstwo drugiego stopnia. 


Aktor był znany m.in. z serialu „Riverdale”, gdzie wystąpił w jednym z odcinków. Zagrał także w dramacie fantasy „Supernatural”, a także filmie „Dziennik cwaniaczka”.  


Zobacz także: Niepozorny dom emeryta skrywa prawdziwe bestie. „Nie zmieniły się od milionów lat”

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej