RAPORT

Pogarda

Większość rosyjskich pilotów cywilnych trafi do armii

 Duża część pilotów ma za sobą służbę wojskową (fot. Shutterstock/Media_works)
Duża część pilotów ma za sobą służbę wojskową (fot. Shutterstock/Media_works)

Najnowsze

Popularne

Rosyjska armia masowo mobilizuje pracowników lotnictwa cywilnego. Według rosyjskiej prasy, na którą powołuje się niezależny portal Meduza, pracownicy co najmniej pięciu linii lotniczych, w tym największej – Aerofłotu, oraz ponad 10 lotnisk otrzymali już powołania do wojska.

Białoruś wprowadzi mobilizację? Łukaszenka wydał oświadczenie

Białoruski dyktator Alaksandr Łukaszenka oświadczył, że w kraju nie zostanie ogłoszona mobilizacja – poinformowały media rządowe.

zobacz więcej

Duża część pilotów rosyjskich linii lotniczych ma za sobą służbę wojskową, co powoduje, że są w pierwszej grupie do mobilizacji i wysłania na front. 

 

Zgodnie z informacjami rosyjskich mediów do wojska może trafić nawet 80 proc. pracowników cywilnego lotnictwa – oprócz pilotów także obsługa techniczna i kontrolerzy lotów. 

 

Według źródeł w Aerofłocie powołania otrzyma ponad 50 proc. jego pracowników. 

  

Aeroflot, S7, UTair, Ural Airlines, Red Wings i inni przewoźnicy nie udzielili jeszcze oficjalnych komentarzy. Ministerstwo Transportu i Rosaviatsia nie odpowiedziały na pytania dziennikarzy w tej sprawie – zwraca uwagę Meduza. 

 

Rosja w trakcie inwazji na Ukrainę straciła co najmniej 56 samolotów i 50 śmigłowców. Liczby te opierają się na potwierdzonych wizualnie (w postaci zdjęcia lub filmu) przypadkach. Armia ukraińska podaje znacznie większe straty rosyjskiego lotnictwa i mówi o 254 samolotach i 219 śmigłowcach. 

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej