RAPORT

Prorosyjska era Tuska

Ochojska spotkała się z Hamdim Mballo. Wiceminister ujawnia zaskakujące fakty

Janina Ochojska i Hamdi Mballo (fot. Twitter/JaninaOchojska)
Janina Ochojska i Hamdi Mballo (fot. Twitter/JaninaOchojska)

Najnowsze

Popularne

Związana z Platformą Obywatelską europosłanka Janina Ochojska poinformowała o swoim spotkaniu z obywatelem Senegalu Hamdim Mballo. Mężczyzna według jej relacji uciekł ze swej ojczyzny, a teraz grozi mu deportacja z Polski. Zaskakujące fakty dotyczące Senegalczyka ujawnił wiceminister spraw wewnętrznych i administracji Maciej Wąsik.

Szokujący wpis Ochojskiej. „Powinna dostać zarzuty zdrady dyplomatycznej”

Na granicy polsko-białoruskiej dokonuje się ludobójstwo – napisała związana z Platformą Obywatelską europosłanka Janina Ochojska. Oskarżyła też...

zobacz więcej

Janina Ochojska o spotkaniu z Senegalczykiem, do którego doszło w Białymstoku, poinformowała w mediach społecznościowych. „Spotkałam się z Hamdim Mballo, z Senegalu, który musiał uciekać z powodu zagrożenia życia” – opisuje europosłanka. 

 

Dodaje, że mężczyzna jest w Polsce od roku, a kilka miesięcy spędził w ośrodkach dla cudzoziemców. „Jego dwaj bracia umarli z wyczerpania w lesie jeden na Białorusi, drugi w Polsce. Najmłodszy jest w obozie w Libii, czyli w jednym z najgorszych miejsc na świecie” – twierdzi Ochojska. 

 

Relacjonuje, że Mballo uczy w szkołach bezpłatnie francuskiego i włoskiego, zna siedem języków i ma dwa dyplomy uniwersyteckie. „Grozi mu deportacja. Podpisałam dla niego poręczenie, chce zostać w Polsce

 

W kolejnych wpisach Ochojska ujawniła, że Mballo, który nielegalnie przekroczył polską granicę z Białorusi, „jako student na drugim fakultecie z zarządzania założył organizację, której celem było zapewnienie Senegalczykom o niskich dochodach rodzin bezpłatne studia”. „Po zmianie rządu zaczął być persona non grata, otrzymywał groźby utraty życia” – napisała.

Szokujący wpis Ochojskiej. Porównała SG do „niemieckich i sowieckich katów”

„Mam nadzieję, że kiedyś ludzie ze Straży Granicznej odpowiedzą za łamanie prawa i tortury zadawane niewinnym ludziom” – napisała w mediach...

zobacz więcej

Kiedy jeden z internautów zapytał Ochojską, jakie dwa dyplomy uniwersyteckie ma Mballo, europosłanka odpowiedziała: „Z jakich uczelni, nie wiem, ale czekam na dokumenty. Skończył studia inżynieryjne oraz z zarządzania”. 

 

„Ma tu wielu przyjaciół, ludzi, którzy mu ufają i go podziwiają. Jest dobrym organizatorem, wrażliwym społecznie. Hamadi byłby bardzo dobrym obywatelem pracującym dla Polski. Będziemy walczyć o to, żeby mógł zostać wśród nas” – kończy swoją relację Ochojska. 

 

Do wpisu Ochojskiej odniósł się Maciej Wąsik, wiceminister spraw wewnętrznych i administracji. 

 

„Piękna historia! Pan Mballo otrzymał w Senegalu, w konsulacie Federacji Rosyjskiej, rosyjską studencką wizę” – poinformował Wąsik. 

 

Dalej dodaje, że Mballo poleciał do Moskwy, gdzie przebywał ponad rok. „Opowiadał Pani, co w tym czasie robił? Proszę się z nami podzielić. A opowiadał Pani, kto lub co zagrażało mu w Senegalu?” – pyta Ochojską. 

Kilka miesięcy temu Janina Ochojska przepraszała Straż Graniczną za kłamstwa dotyczące rzekomego pobicia przez polskich funkcjonariuszy Albagira z Sudanu, który przekroczył polską granicę z Białorusi. Okazało się, że migranta pobiły służby białoruskiego reżimu.


Wcześniej europosłanka porównała SG do „niemieckich i sowieckich katów”. Rozsyłała też po Parlamencie Europejskim antypolski raport nt. sytuacji na granicy, stawała w obronie reżimu Łukaszenki i tłumaczyła agresywny atak imigrantów tym, że „mogli stracić nerwy, a kamieni było niewiele.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej