RAPORT

Prorosyjska era Tuska

Prezydent odznaczy Orderami Orła Białego założycieli i działaczy KOR

Uroczystość wręczenia odznaczeń odbędzie się w piątek, o godz. 15 w Belwederze (fot. prezydent.pl)
Uroczystość wręczenia odznaczeń odbędzie się w piątek, o godz. 15 w Belwederze (fot. prezydent.pl)

Najnowsze

Popularne

Prezydent Andrzej Duda odznaczy Orderami Orła Białego założycieli i działaczy Komitetu Obrony Robotników: Mirosława Chojeckiego, Antoniego Macierewicza i Piotra Naimskiego – poinformowała Kancelaria Prezydenta.

45 lat temu powołano Komitet Obrony Robotników

45 lat temu, 23 września 1976 r., ogłoszono powstanie Komitetu Obrony Robotników. Jego członkowie jawnie, po raz pierwszy od trzech dekad...

zobacz więcej

Uroczystość wręczenia odznaczeń odbędzie się o godz. 15 w Belwederze. Jak podała na swojej stronie prezydencka kancelaria, w dniu 46. rocznicy powstania KOR wyróżnieni Orderami Orła Białego zostaną założyciele i działacze Komitetu – Mirosław Chojecki, Antoni Macierewicz i Piotr Naimski. 

 

Podczas uroczystości planowane jest wystąpienie prezydenta. 

 

23 września 1976 r. powstał Komitet Obrony Robotników – jedno z najważniejszych ugrupowań opozycyjnych w PRL–u. Stał się on intelektualną i organizacyjną podstawą dla Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego „Solidarność”, pierwszego za „żelazną kurtyną” niezależnego związku zawodowego. 

 

Order Orła Białego to najstarsze i najwyższe odznaczenie Rzeczypospolitej Polskiej, nadawane za duże zasługi cywilne i wojskowe dla kraju. Otrzymują go najwybitniejsi Polacy i najwyżsi rangą przedstawiciele państw obcych. Przyznaje go prezydent RP.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej