RAPORT

Prorosyjska era Tuska

PGNiG: Dostawy gazu na cały sezon grzewczy 2022/23 zabezpieczone

PGNiG w ostatnich tygodniach zabezpieczyło dodatkowe kontrakty na zakup gazu (fot.  Michal Fludra/NurPhoto) (Photo by NurPhoto/Corbis via Getty Images)
PGNiG w ostatnich tygodniach zabezpieczyło dodatkowe kontrakty na zakup gazu (fot. Michal Fludra/NurPhoto) (Photo by NurPhoto/Corbis via Getty Images)

Najnowsze

Popularne

PGNiG wykorzysta przepustowość gazociągu Baltic Pipe zaplanowaną na ten rok w 100 proc.; zabezpieczone są też dostawy gazu na cały sezon grzewczy 2022/23 – poinformowała spółka. PGNiG ma dodatkowe kontrakty na zakup gazu z Norweskiego Szelfu Kontynentalnego – dodała.

Spadek cen europejskiego gazu. Najniższy poziom od dwóch miesięcy

Ceny europejskiego gazu na międzynarodowych rynkach energii nadal spadają. W poniedziałek kontrakty terminowe na gaz na holenderskim TTF spadły o...

zobacz więcej

„W związku z pojawiającymi się w mediach nieprawdziwymi informacjami związanymi z wykorzystaniem gazociągu Baltic Pipe, którego uruchomienie zaplanowano na 1 października, wyjaśniamy, że PGNiG wykorzysta przepustowość gazociągu zaplanowaną na ten rok w 100 proc.” – poinformowało Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo (PGNiG) w piątkowym oświadczeniu. 

 

Spółka dodała, że „zabezpieczone są również dostawy gazu na cały sezon grzewczy 2022/23”. Podała również, że „PGNiG w ostatnich tygodniach zabezpieczyło dodatkowe kontrakty na zakup gazu od firm działających na Norweskim Szelfie Kontynentalnym”. 

 

Dzięki temu – jak wskazało PGNiG – „spółka posiada wolumeny gazu do gazociągu Baltic Pipe na poziomie, który gwarantuje, że wraz z pozostałymi źródłami pozyskania (wydobycie krajowe, dostawy LNG i zapasy magazynowe), będzie w stanie w pełni zaspokoić zapotrzebowanie swoich odbiorców w Polsce w nadchodzącym sezonie grzewczym”. 

 

Zaznaczono, że spółka dalej prowadzi rozmowy z dostawcami norweskiego gazu, mając na uwadze optymalne wykorzystanie zarezerwowanej przepustowości Baltic Pipe w perspektywie długoterminowej. Dostawy gazu z tego kierunku będą jednym z głównych elementów zdywersyfikowanego portfela gazu GK PGNiG. 

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej