RAPORT

Tusk kontra Tusk

Groźby zwolnień z pracy i represji za brak udziału w rosyjskim pseudoreferendum

Od 23 do 27 września w okupowanych częściach Ukrainy trwają pseudoreferenda (fot. ALEXANDER ERMOCHENKO / Reuters / Forum)
Od 23 do 27 września w okupowanych częściach Ukrainy trwają pseudoreferenda (fot. ALEXANDER ERMOCHENKO / Reuters / Forum)

W okupowanym Biłowodsku w obwodzie ługańskim Ukrainy ludziom, którzy nie przyjdą na rosyjskie pseudoreferendum, zagrożono zwolnieniem z pracy i przekazaniem ich nazwisk służbom bezpieczeństwa powołanym przez separatystów – poinformowały w piątek władze ukraińskie.

Początek pseudoreferendów w czterech obwodach Ukrainy. W Melitopolu słychać eksplozje

W czterech okupowanych przez Rosję ukraińskich obwodach rozpoczęły się pseudoreferenda w sprawie przyłączenia tych terenów do Rosji. Zdaniem Kijowa...

zobacz więcej

Jak przekazał Serhij Hajdaj, szef administracji obwodu ługańskiego, w jednym z przedsiębiorstw w Biłowodsku poinformowano ludzi, że wszyscy, którzy nie przyjdą na „referendum”, zostaną automatycznie zwolnieni z pracy. Nazwiska nieobecnych trafią do tzw. ministerstwa bezpieczeństwa powołanego przez prorosyjskich separatystów. 

 

Hajdaj, którego cytuje portal Suspilne, poinformował, że w więzieniu w Ługańsku Rosjanie próbowali zwerbować osadzonych w szeregi najemników na wojnę. Więźniowie odmówili. 

 

Szef regionu dodał, że w Rostowie nad Donem, na południu Rosji, do tamtejszego szpitala wojskowego przywieziono w ciągu minionej doby 105 ciał zabitych żołnierzy rosyjskich. „Trwają przygotowania do przyjęcia 200 dalszych ciał” – dodał Hajdaj. 

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej