RAPORT

Pogarda

Białoruś wprowadzi mobilizację? Łukaszenka wydał oświadczenie

Aleksander Łukaszenka (fot. Natalia Fedosenko / TASS / Forum)
Aleksander Łukaszenka (fot. Natalia Fedosenko / TASS / Forum)

Najnowsze

Popularne

Białoruski dyktator Alaksandr Łukaszenka oświadczył, że w kraju nie zostanie ogłoszona mobilizacja – poinformowały media rządowe.

Kadyrow ogłasza: Nie będzie mobilizacji, bo wypełniliśmy plan na 254 proc.

W Czeczenii nie będzie mobilizacji – oświadczył Ramzan Kadyrow. Według czeczeńskiego dyktatora dekret Władimira Putina nie będzie tam obowiązywał,...

zobacz więcej

Według Łukaszenki jego przeciwnicy próbują siać w kraju niepokój. – Nie będzie żadnej mobilizacji. Nie będziemy się mobilizować. To jest kłamstwo – powiedział dyktator. 

  

Samozwańczy prezydent Białorusi mówił też, że jego reżim „będzie zdecydowanie reagować na ewentualne zagrożenia i próby popełnienia aktów terroryzmu”. 

 

– W tym celu regularnie odbywają się różne ćwiczenia, także z udziałem milicji, aby ludzie znali swoje obowiązki i posiadali niezbędne umiejętności wojskowe – powiedział. 

 

21 września przebywający w Moskwie sekretarz stanu Rady Bezpieczeństwa Białorusi Alaksandr Wolfowicz również zapewnił, że w jego kraju nie będzie mobilizacji. 

 

W środę Władimir Putin ogłosił częściową mobilizację w kraju i podpisał w tej sprawie odpowiedni dekret. Minister obrony Siergiej Szojgu powiedział, że w ramach „częściowej mobilizacji” ma zostać powołanych 300 tys. osób, ale „Nowaja Gazieta”, powołując się na źródło w administracji prezydenckiej, informuje, że w rzeczywistości niejawna klauzula w dekrecie prezydenckim pozwala na pobór do miliona osób. 


Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej