RAPORT

Prorosyjska era Tuska

Wypadek z udziałem spadochroniarzy. Jeden nie żyje

Do wypadku doszło podczas szkoleń międzynarodowej grupy skoczków spadochronowych (fot. Shutterstock/Marcel gunnink, zdjęcie ilustracyjne)
Do wypadku doszło podczas szkoleń międzynarodowej grupy skoczków spadochronowych (fot. Shutterstock/Marcel gunnink, zdjęcie ilustracyjne)

Najnowsze

Popularne

Policjanci pod nadzorem prokuratury i Komisji do Badań Wypadków Lotniczych pracują na miejscu wypadku lotniczego z udziałem skoczków spadochronowych pod Piotrkowem Trybunalskim. Jeden z nich nie przeżył upadku z dużej wysokości, stan drugiego jest ciężki. Do wypadku doszło podczas szkoleń międzynarodowej grupy na lotnisku pod Piotrkowem.

Pijani jechali na hulajnogach w pobliżu komendy. Dostali mandaty po 2,5 tys. zł

Dwóch mężczyzn zostało zatrzymanych przez policjantów z Gniezna (woj. wielkopolskie), kiedy jechali hulajnogami elektrycznymi w pobliżu komendy....

zobacz więcej

Jak przekazała st. asp. Izabela Gajewska z Komendy Miejskiej Policji w Piotrkowie Trybunalskim, w piątek po godz. 9 dyżurny piotrkowskiej jednostki otrzymał zgłoszenie, że w miejscowości Longinówka w gminie Rozprza doszło do wypadku podczas skoków spadochronowych. 

 

Ze wstępnych ustaleń wynika, że podczas skoków z samolotu wyskoczyło dziewięciu skoczków. Dwóch z niewyjaśnionych na tę chwilę przyczyn spadło na pole. W wyniku poniesionych obrażeń jeden z mężczyzn mimo reanimacji poniósł śmierć na miejscu. Drugi został przetransportowany śmigłowcem LPR do szpitala w Łodzi – poinformowała.


Według relacji świadków podczas skoku doszło do splątania się spadochronów skoczków – Polaka i obywatela Rumunii. Śmiertelną ofiarą wypadku jest Rumun.


Gajewska poinformowała, że pozostali skoczkowie wylądowali szczęśliwie.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej