RAPORT

Tusk kontra Tusk

Ukraińska armia pokazała moment zestrzelenia rosyjskiego śmigłowca [WIDEO]

Kolejny sukces ukraińskiej armii (fot. Twitter/DefenceU)
Kolejny sukces ukraińskiej armii (fot. Twitter/DefenceU)

Gwardia Narodowa zestrzeliła na terenie obwodu zaporoskiego rosyjski śmigłowiec Ka-52 Aligator, który wykonywał tam „misję bojową”. Nagranie z momentu zniszczenia helikoptera opublikowano na stronach ukraińskiej armii.

Zacharowa: Szefowie MSZ Niemiec i Francji zabiegali o spotkanie z Ławrowem w Nowym Jorku

Według rzeczniczki MSZ Rosji Marii Zacharowej ministrowie spraw zagranicznych Niemiec i Francji oraz „przedstawiciele jednego z krajów Europy...

zobacz więcej

Ka-52 Aligator to ciężki śmigłowiec bojowy, którego projekt powstał jeszcze w Związku Radzieckim w roku 1987. Śmigłowce te biorą udział od samego początku w rosyjskiej inwazji na Ukrainę. 

 

Nagranie ukazujące moment zniszczenia kolejnego Aligatora okupantów opublikowała ukraińska Gwardia Narodowa. Jak przekazano, śmigłowiec zestrzelono za pomocą ręcznego zestawu pocisków ziemia-powietrze Igła. 

 

Według najnowszych danych ukraińskiego sztabu generalnego od początku wojny rosyjscy okupanci stracili już ponad 56 tys. żołnierzy, ponad 250 samolotów i 220 śmigłowców. Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej